Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Candy Dulfer na trzech koncertach w Polsce!

28 Maja 2013

W listopadzie Candy Dulfer zagra w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Koncerty odbędą się w ramach trasy 'Candy Dulfer & New DJ-Band'.


Na całym świecie znana jest ze swoich kipiących energią koncertów, porywających utworów i wielkiej pasji do muzyki. Artystka, która nie potrzebuje nut, bo gra z głębi serca, całą sobą. Na koncie ma współpracę z takimi gwiazdami jak Prince, Lionel Richie, Beyoncé, Pink Floyd, Dave Stewart, Van Morrison, Aretha Franklin, Jimmy Cliff, czy Jamie Cullum. Podczas tegorocznej trasy na scenie oprócz zespołu i wokalistów towarzyszyć jej będzie znany holenderski Dj Kikke i zarazem jeden z najlepszych perkusistów jazzowych w tym kraju.

Candy Dulfer zaczęła występować ze swoim nieodłącznym towarzyszem - saksofonem - jako siedmiolatka. W wieku czternastu lat była już liderem zespołu Funky Stuff, a nim ukończyła dwudziesty rok życia, miała na koncie koncerty na całym świecie.

"Lily was here" - utwór nagrany w duecie z Davem Stewartem (Eurythmics) w 1989 roku - był jej pierwszym wielkim hitem i numerem jeden w całej Europie. Dzięki temu przebojowi, granemu po dziś dzień przez stacje radiowe, stała się wielką gwiazdą światowego smooth jazzu. Rok później na rynku pojawił się jej debiutancki album Saxuality, który rozszedł się w ponad milionowym nakładzie i został nominowany do prestiżowej nagrody Grammy.

Kolejnym wielkim sukcesem stał się krążek "For the love of you" (1997), którym artystka podbiła Stany Zjednoczone. Płyta znajdowała się w zestawieniu Billboard charts przez ponad 40 tygodni. Candy Dulfer pojawiła się w klipie nagranym do utworu Prince'a "Partyman" (soundtrack do filmu do Graffiti Bridge), a niedługo potem wystąpiła z nim w specjalnej, rocznicowej edycji programu Saturday Night Live. Współpraca Candy i Prince'a układała się tak dobrze, że amerykański gwiazdor zaprosił ją do udziału w swoich kilku trasach koncertowych (w 1998, 2002 oraz 2004 roku - ostatnia to ponad 90 występów dla 1,5 mln amerykańskich fanów).

W 2003 piosenka "Candy Finsbury Park, Café 67" (z albumu Right in my Soul) stała się jednym z najczęściej granych utworów w amerykańskich stacjach radiowych grających smooth jazz i wskoczyła na pierwszą pozycję w zestawieniu R&R Smooth Jazz chart. Kolejnym utworem, który powtórzył ten sukces był "L.A. Citylights" z albumu Candy Store. Jesienią 2011 roku artystka wydała kolejny, bardziej śmiały niż poprzednie, album "Crazy", przy którym współpracowała m.in. z producentem i dyrektorem muzycznym The Black Eyed Peas.

Candy Dulfer podróżuje po świecie ze swoją grupą Funky Stuff od wczesnych lat dziewięćdziesiątych - wielokrotnie koncertowała w USA, Japonii, Kanadzie, Europie, Azji i Afryce. Jest częstym gościem na prestiżowych festiwalach jazzowych, jak np. Nice Jazz i Vienne Festival we Francji, North Sea Jazz Festival w Hadze, czy Berks Jazz Fest w USA.

Zapraszamy!

24 listopada - Kraków, Auditorium Maximum
25 listopada - Warszawa, Sala Kongresowa
26 listopada - Poznań, Sala Ziemi


Bilety - Salony EMPIK, www.makroconcert.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl

Makroconcert / RM

Tagi: candy dulfer
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Forum

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.