Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


NEW MODEL ARMY i This Cold we Wrocławiu!

16 Września 2013

10 października we wrocławskim klubie Alibi wystąpi brytyjska legenda - zespół New Model Army. Będzie to jeden z koncertów trasy promującej kolejny studyjny album "Between Dog and Wolf".


Premiera płyty zaplanowana jest na wrzesień. Jako support usłyszymy legnicką formację This Cold.

NEW MODEL ARMY
Support: This Cold

10.10, godz. 20:00, Alibi/Wrocław
(wstęp od 19:00)

BILETY: 55/65 pln

Miejsca sprzedaży: Ticketpro.pl, Ebilet.pl, Eventim.pl,
kolekcjonerskie: Pwevents.pl (http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,102.html), Rocky Shop (Wrocław), Alibi

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/180594775436787/?fref=ts

New Model Army to kultowy zespół, powstały w 1980 roku w brytyjskim Bradford i choć dla wielu subkultur pozostaje kultowym - nie daje się łatwo sklasyfikować. Brytyjczycy sprzedali ponad 1,5 miliona egzemplarzy płyt, choć ich single nie trafiały na listy przebojów. Przez wiele lat kapela była głosem brytyjskiej klasy robotniczej, prezentowała lewicowe poglądy, negowała rządy Margaret Thatcher, amerykanizację Europy i konsumpcjonizm, zgromadziła też wokół siebie potężną rzeszę fanów. Za najlepsze albumy w dyskografii NMA uznaje się "No Rest For The Wicked" czy "Thunder and Consolation".

W 2010 roku zespół świętował trzydziestą rocznicę istnienia. Kolejna trasa koncertowa w roku 2013 jest okazją do promocji najnowszego - dwunastego już - albumu. Zespół wyprodukował płytę własnym sumptem, a mixami zajął się Joe Barresi, znany przede wszystkim ze współpracy z Tool, Queens Of The Stone Age, Bad Religion i Soundgarden. Do wydawnictwa dołączony jest film dokumentalny dotyczący historii tego kultowego zespołu.

This Cold powstał w Legnicy na bazie trzonu zimnofalowego zespołu Cabaret Grey, którego muzycy nawiązali współpracę z wokalistką Agatą Pawłowicz (ex-Desdemona, Alienoil). This Cold zadebiutował na składance "Tribute to Clostekeller" coverem piosenki "Jihad" oraz na imprezie promującej wydanie trybutu. Muzycy zespołu mają na swoim koncie EPkę "Stirring" (jako Cabaret Grey) oraz udział w kilku składankach prezentujących muzykę niezależną. Koncertują, wykonując nowe piosenki utrzymane w stylistyce zimnej fali/postpunka, a także numery z repertuaru Cabaret Grey. Na koncercie usłyszymy również materiał z nowej płyty zatytułowanej "A deeper grey", która ukazała się 15 lipca.

Więcej info na www.pwevents.pl

P.W. Events / RM

Tagi: new model army
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.