Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


WARNER MUSIC POLAND - premiery 23.09.2013

23 Września 2013

Wśród nowości wydawniczych Warnera znajdziemy m.in. Birdy, Dream Theater, Sabaton, Grateful Dead.


BIRDY - FIRE WITHIN

Znakomity drugi krążek fantastycznej angielskiej nastolatki o belgijskich korzeniach, posługującej się ksywką Birdy. "Fire Within" to już nie zestaw coverów, lecz kilkanaście wspaniałych piosenek, które napisała wybitnie utalentowana 17-letnia wokalistka i kompozytorka, która w dowodzie ma napisane personalia Jasmine van den Bogaerde. Debiutancką płytą "Birdy" rzuciła świat na kolana. Album pokrył się parokrotnie platyną, a w paru krajach okupował szczyt notowań. Różnica między debiutem a "Fire Within" jest zasadnicza. O ile na "Birdy" młoda wokalistka zamieściła wyłącznie covery (w tym genialną przeróbkę "Skinny Love" Bon Iver), o tyle na dwójce znalazły się wyłącznie piosenki, które napisała lub współkomponowała. Zagrała też w studiu na gitarze. Pomocników miała nie byle jakich. W pracach nad "Fire Within" Birdy wspomogły takie tuzy jak między innymi: Ryan Tedder (Beyoncé), Dan Wilson (Adele), Rich Costey (Muse, Arctic Monkeys, Sigur Ros), Ben Lovett (Mumford & Sons), Tim Commerford (Rage Against The Machine), Omar Hakim (Sting, Miles Davis, David Bowie, Mariah Carey). Nie ma wątpliwości Birdy to już dojrzała artystka, świadoma swych możliwości i wiedząca, czego chce. Umiejąca porwać do zabawy dynamicznymi piosenkami w stylu "Light Me Up", ale też stonować piękną balladą, w której słychać tylko fortepian i głos. "Lata, które minęły od wydania debiutanckiej płyty w 2011 roku, były dla mnie niesamowite. Cały czas pisałam nowe piosenki i nie mogę się doczekać aż fani je usłyszą. Bo pochodzą prosto z serca" - mówiła Birdy przed premierą krążka, który jako pierwszy promowała piosenka "Wings". Drugim studyjnym albumem młoda Angielka , że jej dotychczasowy sukces absolutnie nie był przypadkowy. A najlepsze dopiero przed nią.DREAM THEATER - DREAM THEATER

Mistrzowie progmetalu, istniejąca blisko 30 lat, nominowana do Grammy amerykańska grupa Dream Theater, prezentuje swoje dwunaste studyjne dzieło. Dzieło będące jednocześnie nowym początkiem w historii grupy. Nazywające się po prostu "Dream Theater". "Dream Theater" to pierwszy album Dream Theater, w którego powstawanie w pełni zaangażowany był perkusista Mike Mangini, który zastąpił za zestawem perkusyjnym swojego charyzmatycznego imiennika Portnoya. I album wyjątkowy, traktowany jako nowy początek grupy. Stąd i tytuł, który zwykle umieszcza się na debiutanckim wydawnictwie. "Trudno mi sobie wyobrazić bardziej wyraziste uwypuklenie tego, kim jesteśmy" - zapewnia znakomity gitarzysta John Petrucci. "Zbadaliśmy i wyeksponowaliśmy wszystkie elementy, które uczyniły nas wyjątkowym zespołem, epickie, intensywne, klimatyczne, kinematograficzne. Jesteśmy nieziemsko podekscytowani tą płytą".Petrucci jak zwykle zadbał o brzmienie. Tym razem wspomagał go w miksach i masteringu słynny producent i inżynier dźwięku Richard Chycki (m.in. Aerosmith, Rush). Sesja nagraniowa odbyła się w Cove City Sound Studios w Glen Cove, w stanie Nowy Jork. Następca znakomitego albumu "A Dramatic Turn Of Events" z 2011 roku, na którym znalazła się nominowana do Grammy kompozycja "On The Backs Of Angels", ukaże się 24 września 2013. "Dream Theater" będzie dostępny w wielu formatach, między innymi jako pojedyncze CD, 180-gramowy podwójny winyl, limitowany box.SABATON - SWEDISH EMPIRE LIVE

Fani Sabaton! Wasi idole mają dla Was piękny prezent. "Swedish Empire Live" zawiera zapis niezapomnianego występu szwedzkiej formacji na Przystanku Woodstock 2012. "Ten koncert będzie naszym jedynym w Polsce w tym roku i będzie to największy show w całej dotychczasowej karierze Sabaton. Tego dnia będziemy tworzyć historię!" - pisali muzycy Sabaton przed swoim koncertem na Przystanku Woodstock, który odbył się 4 sierpnia 2012. Teraz liczni polscy wielbiciele szwedzkiego zespołu mogą zobaczyć, jak wyglądał jego kapitalny show na największym festiwalu w Europie na otwartym powietrzu. Sabaton był headlinerem imprezy Jurka Owsiaka i z całą pewnością nie zawiódł 600 tysięcy fanów, którzy podziwiali występ kapeli. Siedemnaście kawałków, będących przekrojem przez całą karierę, Sabaton wykonał w Kostrzynie nad Odrą porywająco i w imponującej oprawie.Występ w Kostrzynie był największym w historii Sabaton i całą pewnością jednym z najlepszych. Ci, którzy byli na Woodstocku, doskonale to wiedzą. Pozostali niech koniecznie się o tym przekonają z zapisu tego porywającego koncertu, który na długo zostanie w pamięci. Polskich fanów i muzyków Sabaton.
"Swedish Empire Live" dostępne w formatach: 1CD, 1DVD, 2DVD, 1CD/3DVD/2BR, 2BR, 2LP

SABATON - SWEDISH EMPIRE LIVE (Polish Edition)

Prezentowana pojedyncza wersja DVD jest dostępna wyłącznie w Polsce!


GRATEFUL DEAD - SUNSHINE DAYDREAM

Od lat poszukiwany przez fanów Grateful Dead koncert, w końcu dostępny w formie audio oraz na płycie DVD! "Sunshine Daydream..." to zapis wyjątkowego, charytatywnego występu, jaki Wdzięczni Nieboszczycy dali w swojej ojczyźnie latem 1972 roku. Świeżo po europejskiej trasie Grateful Dead wybrali się do miejscowości Veneta w stanie Oregon, aby swoim występem uczcić i wspomóc, znajdującą się wówczas w nienajlepszej kondycji finansowej, firmę mleczarską Springfield Creamery, słynącą chociażby z produkcji wysokiej jakości jogurtów. Wybór akurat tej firmy nie był przypadkowy. Należała ona bowiem (i wciąż należy) do rodziny Keseyów, której członkiem był sławny pisarz Ken Kesey, autor niezapomnianego "Lotu nad kukułczym gniazdem". To właśnie on poprosił zaprzyjaźnionego z nim Jerry'ego Garcię i kolegów o koncertowe wsparcie. Grateful Dead zgodzili się na występ i raczej tego nie żałowali. Na terenie Oregon Country Fair zjawiło się bowiem 20 tys. fanów, którzy zapłacili za wejściówki 3/3,5 dolara i pomogli uratować firmę przed bankructwem. Ken Kesey pełnił rolę mistrza ceremonii. Występ zarejestrowały również cztery kamery 16-milimetrowe. Teraz ukazuje się on z poprawionym obrazem i dźwiękiem w formacie audio i DVD. Nieboszczycy zagrali w sumie kilka setów, które potrwały aż do nocy. Byli w wybornej formie i jak zwykle wspaniale improwizowali na scenie, grając utwory własne i covery. Wspaniale jest móc się o tym przekonać po ponad 40 latach. Trzeba koniecznie wspomnieć o tych, dzięki którym wydawnictwo ma tak wspaniały dźwięk. To Jeffrey Norman (miksy) oraz laureat Grammy David Glasser (mastering). Oprawą graficzną zajął się Steve Vance, zaś notkę w książeczce popełnił David Lemieux. Wydawnictwo jest dostępne w zestawie 3CD plus DVD oraz na czterech czarnych krążkach.

Warner Music Poland / RM

Tagi: warner music poland
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.