Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


LAO CZESŁAW TOUR: Czesław Śpiewa i Lao Che razem na trasie!

3 Lutego 2011

Już w marcu na wspólną trasę wyruszają Czesław Śpiewa i Lao Che. Alternatywny pop spotka się z awangardowym rockiem na jednej scenie.

Zespoły zagrają w siedmiu miastach polski. Koncerty pełne energii i emocji rozpoczną się w Warszawie, a zakończą we Wrocławiu. Czesław opowie historie z "Pop", a Lao Che z "Prąd Stały/Prąd Zmienny". Na scenie zespoły pojawią się w dużych składach. Będzie głośno, energetycznie i melancholijnie - Lao Czesław Tour.

LAO CZESŁAW TOUR

04/03/11 godz. 20:00 Warszawa / Palladium

05/03/11 godz. 20:00 Łódź / Dekompresja

06/03/11 godz. 20:00 Szczecin / Słowianin

10/03/11 godz. 20:00 Zabrze / CK Wiatrak

11/03/11 godz. 20:00 Rzeszów / Live Klub

12/03/11 godz. 20:00 Kraków / Studio

13/03/11 godz. 20:00 Wrocław / Eter

Czesław Śpiewa, założycielem i twórcą jest duński Polak o niewyparzonych ustach, Czesław Mozil. W 2008 roku ukazał się "Debiut" pierwszy album sygnowany przez Czesław Śpiewa. Czesław skomponował muzykę i zaśpiewał teksty napisane przez internautów i Michała Zabłockiego. "Debiut" pokrył się dwukrotnie platyną, a po nim ukazały się reedycje płyt Tesco Volue ("Tesco Volue" i "Songs for the Gatekeeper") pierwszego zespołu Czesława, z którym w latach 2002 - 2007 zagrał ponad 200 koncertów w Polsce. 12 kwietnia 2010 roku ukazał się "POP", album który pokazał jak zgubne jest szufladkowanie i jak cienka jest granica pomiędzy Offem a Mainstreamem. Na płycie gościnie wystąpili: Katarzyna Nosowska, Gaba Kulka i Nergal. Album promują teledyski "W sam raz" i "Krucha Blondynka", która została nagrodzona Drewnianym Yachem na Yach Film Festiwal i nominowana w kategorii wideoklip roku na Plus Camerimage Festival. POP potwierdził sukces zespołu, czego najlepszym dowodem była frekwencja podczas tras koncertowych promujących album w całej Polsce.

Lao Che, zespół powstał w 1999 roku w Płocku. Od początku swojej działalności zwracał uwagę nietuzinkowym podejściem do muzyki i tekstów. Popularność zespołowi przyniosła wydana w 2005 roku druga płyta "Powstanie Warszawskie". Wydana w 2008 roku płyta "Gospel" uzyskała status Złotej Płyty. Okazała się ogromnym sukcesem zarówno artystycznym jak i komercyjnym. Aktualnie zespół promuje materiał z najnowszej wydanej w 2010 roku płyty "Prąd Stały / Prąd Zmienny". Każda piosenka na niej to odrębna opowieść.
Teksty są pełne wciągających, często absurdalnych historii, w których nie brakuje zabaw słownych charakterystycznych dla twórczości Spiętego. Na czwartym w dorobku zespołu krążku gitary elektryczne ustąpiły nieco miejsca klawiszom i samplerom, a bębny współgrają z automatem perkusyjnym. Zespół położył duży nacisk na eksperymenty z brzmieniem odwołując się do retro elektroniki oraz brzmień zimnofalowych. Realizacją nagrań zajął się Marcin Bors (m.in.: Hey, Nosowska, Pogodno).

Bilety do nabycia w klubach, więcej informacji na:

www.czeslawspiewa.com

www.laoche.art.pl

www.facebook.com/oczyczarne


Materiały prasowe - Mystic / Marcin Szyszka

Tagi: lao che, czesław śpiewa
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.