Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Mademoiselle Karen - nowy album już w marcu!

8 Lutego 2014

Drugi album Mademoiselle Karen zatytułowany jest "Comme Les Garçons" i na półki sklepowe trafi 5 marca.


Inspiracją dla nowego materiału była trasa koncertowa jaką artystka odbyła wraz z zespołem Czesław Śpiewa. Nowe kompozycje to istna eksplozja różnych gatunków muzycznych oraz języków, przedstawiona w niezwykle delikatnej i zaskakującej formie.

"Comme Les Garçons" składa się z 11 utworów, które artystka śpiewa w czterech językach: francuskim, polskim, angielskim oraz duńskim. To płyta gdzie wszystko jest dozwolone i niczego nie można pominąć.

Czasami życie potrafi zaskoczyć. Kiedy wszystko wywraca się do góry nogami, trzeba się go uczyć od nowa. Ostatnie lata członkowie zespołu Mademoiselle Karen spędzili w trasie wraz z polsko-duńską grupą Czesław Śpiewa, grając koncerty na całym świecie. Te doświadczenia stały się bodźcem i inspiracją do powstania multi-kulturowej formacji, jaką niewątpliwie jest Mademoiselle Karen. Nowe kompozycje przywołują klimat postmodernistycznego popu z domieszką house'u z jednej strony, a pięknymi melancholijnymi melodiami z drugiej.

Materiał na nową płytę został nagrany w Bauneholm Studio w Danii. Gościnnie w utworze "Tuli Pan" pojawia się Gaba Kulka. Utwór ten wraz z piosenką "Kawa Zimna" stanowi część ścieżki dźwiękowej do polskiego filmu "Facet (nie)potrzebny od zaraz", który pojawi się na ekranach kin 14 lutego.

Singiel zapowiadający nowy album nosi tytuł "Perdue". Do tego utworu powstał teledysk, który można obejrzeć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=ui4QO9OMsdI&feature=youtu.be

Mystic Production / RM

Tagi: mademoiselle karen
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Forum

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.