Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Cult of Luna w Warszawie!

20 Lutego 2014

Szwedzka grupa Cult of Luna wraz z Norwegami z Good Seed zagrają 29 kwietnia w warszawskiej Proximie.


Agencje PW Events oraz Go Ahead mają zaszczyt zaprosić na koncert legendy i prekursorów post-metalu, szwedzkich wizjonerów z Cult of Luna. Na europejskiej trasie, która będzie ostatnią przed zapowiadaną przerwą w działalności zespołu wystąpią również norweski zespół God Seed, czyli zespół muzyków znanych z Gorgoroth. Ten niecodzienny zestaw wystąpi 29. kwietnia w Warszawie w klubie Proxima.
CULT OF LUNA to zespół powstały w 1998 roku, w Umea (Szwecja). Od samego niemal początku swej działalności wyznaczyli nową ścieżkę w muzyce, przyczyniając się w dużej mierze do wyodrębnienia gatunku znanego dziś powszechnie jako ‘post-metal'. Hipnotyczne riffy, ogromna przestrzeń i sludge'owy ciężar kompozycji w mariażu z elektroniką w ciągu dekady wywindowały Szwedów na szczyt ciężkiego grania, który dzielą z Neurosis czy Isis. Ostatni album z 2013 r. zatytułowany jest "Vertikal". Prezentujemy poniżej fragment z tej płyty:

http://www.youtube.com/watch?v=qkHSvwKgJQA

Niestety, ku niezadowoleniu fanów, zespół zapowiedział wstrzymanie aktywności, a więc warszawski koncert jest jedną z ostatnich okazji, by zobaczyć Cult Of Luna w Polsce w najbliższej przyszłości!


GOD SEED założyli Gaahl i King ov Hell po swoim odejściu z Gorgoroth. Grupa istniała krótko w roku 2009 (wydając album koncertowy z festiwalu Wacken), by na dobre i w pełnym składzie zreformować się trzy lata później i wydać album ‘I Begin' nakładem Indie Recordings. Stylistyka God Seed otwarcie nawiązuje do dokonań Gorgoroth z późniejszego okresu, a jednocześnie wzbogacona jest partiami klawiszy czy elektronicznymi samplami.

Poniżej próbka dokonań Norwegów:

http://www.youtube.com/watch?v=DbtrKMiKUuw

Cult of Luna, Good Seed, 19.04.2014 r, Warszawa

Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a

Ceny biletów: 79/89 zł
Bilety dostępne w sieciach Eventim, Ticketpro, Bilet oraz salonach Empik, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju; kolekcjonerskie: pwevents.pl, Klub Proxima, Ticketclub.

Jest także możliwość kupna karnetu na koncerty Amenra i Cult of Luna w specjalnej, promocyjnej cenie - 109zł!
http://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=13611

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/750150125012981/?fref=ts

Wraz z PW Events oraz Go Ahead zapraszamy!

PW Events,Go Ahead/Emilia Sosińska

Tagi: cult of luna, god seed
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.