Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Crippled Black Phoenix z nowym albumem w Progresji!

6 Marca 2014

Zespół Crippled Black Phoenix kończy prace nad nową płytą. W ramach jej promocji grupa zagra 11 maja w Progresja Music Zone w Warszawie.


Longplay zatytułowany "White Light Generator" ukaże się już w marcu. Zestaw promuje utwór "A Brighter Tomorrow". Z nagraniem można zapoznać się za pośrednictwem oficjalnej strony zespołu. Poniżej link:

http://crippledblackphoenix.bandcamp.com/track/a-brighter-tomorrow

Lista utworów na nowej płycie:
(Black Light Side)
"Sweeter Than You"
"NO! (pt1 & pt2)"
"Let's Have An Apocalypse Now!"
"Black Light Generator"
"Parasites"
(White Light Side)
"Northern Comfort"
"Wake Me Up When It's Time To Sleep"
"Caring Breeds The Horror"
"You'll Be Murdered"
"We Remember You"
"A Bright Tomorrow"

Crippled Black Pheonix powstał w 2004 roku. Muzyka zespołu to połączenie eksperymentalnych brzmień z klasyką, progresji z awangardą, mocnych uderzeń z przepięknymi balladami. Sami twórcy swoje utwory nazywają "balladami końca świata". Poprzedni longplay progresywnej kapeli z Wielkiej Brytanii to "No Sadness or Farewell" z 2012 roku.

Jako support wystąpią: Moonglass oraz Fade Out.

Moonglass powstał w 2008 roku. Przez pierwsze lata istnienia zespół działał pod nazwą Sands Of Sedna. Warszawski kwartet tworzą muzycy znani m.in. z Tides From Nebula, NAO czy Licorea. Muzykę grupy można określić jako szeroko pojęty rock z wyraźnymi wpływami post-rocka, rocka alternatywnego, rocka progresywnego oraz muzyki elektronicznej. Do tej pory zespół miał okazję supportować takie grupy jak God Is An Astronaut, And So I You From Afar (Irlandia), Jeniferever (Szwecja), Junius (USA), Blindead (Polska). Na początek maja 2014 roku zaplanowana jest premiera debiutanckiego albumu p.t. "WEBS".

Materiał filmowy z Sali prób:

http://www.youtube.com/watch?v=VvI8cKGGcUY#t=141

Fade Out - Szkic zespołu sporządzono w grudniu 2008 roku. Początkowo (początkujący z resztą) architekci nie zdawali sobie sprawy, że ich luźne zapiski zostaną poukładane i zaczną tworzyć spójną konstrukcję, do której wraz z upływem czasu dorysowywane będą brakujące elementy. Żmudna praca, której efekt końcowy był bardzo odległy, okazała się jednak być uzależniającą i na stałe zmieniła życie kilku młodzieńców. Solidne fundamenty projektu zapewniały przekonanie o dowolności interpretacji i wolności jaką daję muzyka. Ponieważ młodość nieodzownie łączy się z pragnieniem wolności, muzyka zespołu bezczelnie i jawnie czerpie z tego prawa, łącząc części swojej koncepcji za pomocą jazzu, rocka, funku czy folku. Rezultatem pięciu lat istnienia grupy było nagranie 3 albumów. Wydanie ostatniego z nich wiązało się jednocześnie z zakończeniem działalność grupy. Jednak teraz specjalnie na ten koncert postanowili reaktywować skład i powrócić na scenę.

Próbka ich twórczości: http://www.youtube.com/watch?v=PGvpbadIdls#t=91

Crippled Black Phoenix

11.05.2014 r. Warszawa, Progresja Music Zone (Main Stage), ul. Fort Wola 22

Godzina: 18

Support: Moonglass, Fade Out

Bilety: przedsprzedaż: 55 zł, w dniu koncertu: 75 zł (dostępne w Progresja Cafe i na stronach www.progresja.com, Eventim, eBilet).

Progresja Music Zone/Emilia Sosińska

Tagi: crippled black phoenix
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.