Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Gitarowy Rekord Guinnessa - wielki konkurs dla młodych zespołów!

13 Marca 2014

Już 1 maja na wrocławskim Rynku po raz 12. podjęta zostanie próba pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. Szansę na występ obok gwiazd mają także młode polskie zespoły rockowe.


Konkurs, organizowany w ramach Łykend PROMO Festiwal, stanowi niepowtarzalną okazję do zagrania na jednej scenie z prawdziwymi legendami polskiej i zagranicznej sceny gitarowej.

Dotychczas podczas Thanks Jimi Festival we Wrocławiu wystąpili m.in. Deep Purple, Europe, Ten Years After, Marcus Miller, Tommy Emmanuel, Al di Meola oraz reprezentacja najważniejszych polskich wykonawców.

Gitarowy Rekord Guinnessa pobity został ostatnio w 2012 roku, gdy 7273 gitarzystów wspólnie zagrało nieśmiertelne "Hey Joe" Jimiego Hendrixa. Występ na scenie przed wielotysięczną publicznością z całej Europy to niewątpliwie nobilitacja dla każdego artysty.

Konkurs dedykowany jest młodym zespołom rockowym (koniecznie gitarowym), które chciałyby dołączyć do grona artystów występujących na wrocławskim Rynku podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Aby wziąć w nim udział, należy wysłać zgłoszenie z dostępem do muzyki danego zespołu poprzez Myspace, Facebook lub Youtube. Wyłonione kapele zaproszone zostaną na otwarte dla publiczności przesłuchania koncertowe do wrocławskiego klubu muzycznego Łykend przy Podwalu 37. Prócz własnego repertuaru, przygotować należy także dwa dowolne utwory Jimiego Hendrixa.

O tym, kto przejdzie do finału i zawalczy o tytuł zwycięzcy, zadecyduje właśnie publiczność. Z każdych przesłuchań nominację do koncertu finałowego otrzymają dwie kapele. Jury może także przyznać tzw. "dziką kartę".

Koncert finałowy odbędzie się 30 kwietnia, w przeddzień bicia rekordu, a laureata wyłoni jury pod przewodnictwem Leszka Cichońskiego. Zwycięzcy wystąpią na scenie na wrocławskim Rynku podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa. Zespoły zakwalifikowane do ścisłego finału otrzymają nocleg z 30.04 na 1.05, zwrot kosztów podróży oraz wstęp na imprezy Gitarowego Rekordu Guinnessa. Przyjazd na przesłuchania konkursowe odbywa się na własny koszt uczestników.

Zgłoszenia z muzyką kierować należy na adres: lykendpromo@wp.pl do 23 marca włącznie. Daty przesłuchań konkursowych podane zostaną wkrótce.

Więcej informacji na www.heyjoe.pl

materiały Organizatora / RM

Tagi: thanks jimi festival 2014, konkurs
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.