Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Black Heart Procession akustycznie, na jedynym koncercie w Polsce !

9 Lutego 2011

Agencja Go-Ahead ma przyjemność poinformować o występie w Polsce amerykańskiej formacji THE BLACK HEART PROCESSION. Będzie to jedyny koncert w naszym kraju ze specjalnym repertuarem. Zespół zagra swoje wczesne kompozycje w akustycznych aranżacjach.


Instrumentarium, czyli: gitara akustyczna, fortepian, skrzypce oraz piła gwarantują niepowtarzalne wersje tych kultowych utworów.

The Black Heart Procession (poprawną formą jest również The Blackheart Procession) to zespół z San Diego w Kalifornii, grający muzykę z gatunku indie rock. Powstał w 1997 roku, a jego twórcami są Pall Jenkins (również członek nieaktywnego już projektu Ugly Casanova) oraz Tobias Nathaniel (obydwaj grają w zespole Three Mile Pilot). Grupę często zasilają Mario Rubalcaba, Jason Crane, Joe Plummer, Dimitri Dziensuwski oraz Jimmy LaValle.

The Black Heart Procession to zespół, którego muzyka ma charakter znacznie wykraczający poza ramy swojego gatunku. Grupa ta wykorzystuje szeroki wachlarz instrumentów, poczynając od rockowych, poprzez elektroniczne keyboardy, na samplerach kończąc. Pall Jenkins znany jest również ze swoich umiejętności grania na pile. Gatunek grany przez zespół określa się jako indie gothic lub mroczny indie rock.

Każda z ich płyt (od 1 poprzez Amore Del Tropico) opiera się na odmiennej koncepcji, która stanowi motyw przewodni całego albumu. Pewnym odstępstwem od tej reguły jest utwór The Waiter - w obecnej chwili składa się on z pięciu części, z których każda znajduje się na osobnej płycie. Na najnowszej płycie, zatytułowanej The Spell, zespół zdaje się powoli oddalać od koncepcji powiązanych ze sobą albumów, przynajmniej pod względem muzycznym - ich ostatnie utwory coraz bardziej przypominają utwory radiowe, aczkolwiek nadal utrzymuje się w nich bardzo specyficzna dla tego zespołu nuta.

THE BLACK HEART PROCESSION (USA)
29.05 20:00 Blue Note/Poznań
Bilety:
40/45 stojące (ticketpro.pl - m.in. empiki i media markty w całej Polsce)
50/55 siedzące (www.bilety24.pl oraz Rock Long Luck - Poznań, Ul. Półwiejska)

Organizator: Go-Ahead

Materiały prasowe - Go-Ahead / Marcin Szyszka

Tagi: the black heart procession
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.