Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Corruption - nowy krążek już w czerwcu!

7 Kwietnia 2014

Już 9 czerwca ukaże się siódma studyjna płyta zespołu zatytułowana "Devil's Share.


Ze swoim najnowszym krążkiem mistrzowie stoner metalu wracają pod skrzydła Metal Mind Productions, basista i lider formacji, Piotr "Anioł" Wącisz tak komentuje współpracę z wytwórnią:
"Nagraliśmy dla MMP trzy albumy, zarejestrowaliśmy DVD i zagraliśmy historyczny koncerty z Deep Purple. Cieszę się, że znów będziemy mogli współpracować z wytwórnią, której Corruption niewątpliwie zawdzięcza istnienie i rozwój. Mam nadzieję, że premiera nowego albumu "Devil's Share" będzie naszym wspólnym sukcesem i powodem do świętowania :) Dla mnie osobiście to bardzo ważne wydarzenie, ponieważ udowodni, że Corruption, którym kieruję, wciąż się rozwija dzięki nowym znakomitym muzykom, z którymi dane jest mi grać :) Dani, Rutkoś i Vincent - Dziękuję!!!"

Zespół Corruption został założony w 1991 roku, a zadebiutował 4 lata później za sprawą płyty "Ecstasy". W tym samym roku formacja wystąpiła na dziesiątej edycji festiwalu Metalmania. Kolejny i pierwszy dla MMP album, "Pussyworld" ukazał się w 2002 roku, a następnie Corruption zagrał m.in. u boku Soufly, Paula Di Anno oraz na festiwalu Węgorzewo. Kolejny krążek, "Orgasmusica" ukazał się w 2003 r., a latem Corruption wystąpił dla 400 000 fanów na Przystanku Woodstock, natomiast w grudniu w katowickim Spodku grupa supportowała Deep Purple. We wrześniu kolejnego roku premierę miało DVD grupy, "Hellectrify Yourself", a następny studyjny album "Virgin's Milk" ukazał się w 2005 r., z którego teledysk do utwory "Lucy Fair" trafił na playlistę MTV. W sierpniu 2007 grupa wystąpiła na Wacken Open Air 2007, zajmując drugie miejsce w finale bitwy zespołów z całego świata Wacken Metal Battle. W 2010 r. premierę miało wydawnictwo "Bourbon River Bank", za który to album zespół nominowany został do nagrody Fryderyka. 11 czerwca 2011 Corruption zagrał na Sonisphere Festival wraz z Iron Maiden, Motorhead.

Pod koniec 2012 roku zespół po wielu latach wspólnego grania, opuścili Opath, Melon i Eryk, którzy wkrótce zastąpieni zostali przez Daniela "Daniego" Lechmańskiego (gitara), Piotra "Rutkosia" Rutkowskiego (gitara) i Bartka "Vincenta" Gamracego (perkusja). I już w nowym składzie zespół zaprezentował się m.in. na Ursynaliach 2013 i Metalfest 2013. Po ostatnim koncercie dotychczasowy wokalista Rafał "Rufus" Trela postanowił opuścić zespół. Muzycy Corruption grają również na co dzień w zespołach: Virgin Snatch, Exlibris, Spirit, Chain Reaction i Dr.Ink.

Jesienią Corruption już jako kwartet rozpoczął pracę nad nowym albumem "Devil's Share". Płyta została nagrana w warszawskim Sound Division Studio (marzec 2014), a obecnie jest miksowana i poddawana masteringowi w Heinrich House Studio (kwiecień 2014). Wszystko to odbywa się pod czujnym okiem i uchem Filipa Heinricha Hałuchy (Vesania, Decapitated, Rootwater).
Więcej informacji - wkrótce!


Skład zespołu:
Piotr "Anioł" Wącisz - bass, backing vocals
Daniel "Dani" Lechmański - guitars, lead vocals
Piotr "Rutkoś" Rutkowski - guitars, lead vocals
Bartek "Vincent" Gamracy - drums

Więcej informacji:
www.corruption.pl
www.facebook.com/OfficialCorruption
www.metalmind.com.pl

Metal Mind Productions / RM

Tagi: corruption
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Forum

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.