Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Dziś premiera debiutanckiego albumu Mighty Oaks!

15 Kwietnia 2014


Debiutancki krążek rezydującego w Berlinie międzynarodowego tria Mighty Oaks trafił dziś do sprzedaży.


Mieszanka indiepopu i indiefolku na albumie "Howl", a zwłaszcza zapowiadający go singel "Brother", każdemu poprawi nastrój.

Mighty Oaks to Amerykanin - Ian Hooper, Anglik - Craig Saunders i Włoch - Claudio Donzelli, którzy postanowili tworzyć w Berlinie. Muzykują od 2010 roku. Trio specjalizuje się w pięknych, melodyjnych piosenkach, w których pop i folk spotykają się z muzyką niezależną. Są to w dużej mierze nagrania mocno akustycznie, zaś w klimacie radosne, optymistyczne, podnoszące na duchu. Właśnie takie wypełniły pierwsze oficjalne studyjne wydawnictwo Mighty Oaks, EP-kę "Just One Day", wydaną latem 2013. Po licznych koncertach, na których dzielili scenę między innymi z Chvrches, Dry The River i Kings Of Leon panowie przystąpili do pracy nad debiutancką płytą. Efektem jest album "Howl"!

Krążek promowany jest przez niezwykle chwytliwą, wesołą, melodyjną piosenkę "Brother": http://www.youtube.com/watch?v=wqzlJb7hTsc

"Numer opowiada o przyjaźni. Jest nostalgiczną refleksją o różnych etapach życia. Na każdym z nich warto mieć kogoś, na kim zawsze można polegać i kto zrobi dla ciebie wszystko" - tłumaczy przesłanie tekstu jego autor, Ian Hooper. Który ma to szczęście, że ma obok siebie dwie takie osoby, Claudia i Craiga. Są nie tylko kolegami z zespołu, lecz również najlepszymi przyjaciółmi.

Kawałek "Brother" zawiera słowa pięknie podsumowujące przyjaźń: "I'll follow you to the end of the world, if only you would ask me to". Zaprzyjaźnijcie się z singlem oraz albumem "Howl", na którym nie brak równie udanych kompozycji, co singlowa. To naprawdę piękna muzyka z bardzo mądrym przesłaniem, w którym jest miłość, przyjaźń, umiłowanie natury, radość, strata. Ciężko się od niej uwolnić.

Zespół wystąpi w Polsce 28 kwietnia w Skwerze - filii warszawskiej Fabryki Trzciny.

Magic Records / RM

Tagi: mighty oaks
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.