Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Pendragon - nowy album i trasa koncertowa z nowym perkusistą!

24 Kwietnia 2014

Brytyjska formacja Pendragon poinformowała wczoraj o zmianie na stanowisku perkusisty.


Dotychczasowego bębniarza, Scotta Highama, związanego z zespołem od ponad sześciu lat, zastąpił Craig Blundell (na zdjęciu). Nazwisko to powinno być dobrze znane fanom rocka progresywnego, jako że muzyk ten współpracował wcześniej m.in. z formacją Frost*.

W oficjalnym oświadczeniu zespołu Pendragon czytamy: "Jesteśmy absolutnie zachwyceni mogąc ogłosić, że Craig jest naszym nowym pałkarzem. To fantastyczny muzyk i świetny człowiek. W najbliższy piątek rozpoczynamy razem nagrywanie bębnów na nowy album. Craig jest szanowany na całym świecie jako jeden z wiodących nauczycieli, jako organizator klinik i innowator swojego instrumentu a także jako prawdziwy ambasador brytyjskiej szkoły gry na perkusji. Swoją twarzą firmuje takie światowe marki jak Premier, Roland i Paiste, na przestrzeni lat grał z legendami różnych gatunków muzycznych. W ostatnich czasach pracował przy wielu progresywnych projektach jak choćby Frost*, a także grał na płytach obok muzyków King Crimson, Porcupine Tree, Van Der Graaf Generator i wielu innych. Craig tworzy również muzykę na potrzeby telewizji m.in. dla BBC. Miliony ludzi na całym świecie codziennie słyszy efekty pracy Craiga, a my cały sercem witamy go w rodzinie Pendragon."

Szczegóły nowej, jeszcze niezatytułowanej płyty Pendragon nie są znane ale wiemy, że zespół będzie ją promować na serii koncertów w Europie, w tym w Polsce. Podczas jesiennej trasy jako gość specjalny wystąpi Gary Chandler. Ten brytyjski wokalista znany jest ze swoich występów w zespole Jadis, jednym z najbardziej znaczących przedstawicieli współczesnego rocka neo-progresywnego.

Info na temat polskiej części trasy:

14.10.2014 Poznań, Blue Note godz.20.00
15.10.2014 Bydgoszcz, Kuźnia godz.19.00 *
16.10.2014 Katowice, Rialto godz.20.00

Bilety można kupić w następujących punktach sprzedaży:
www.shop.metalmind.com.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl a także bezpośrednio w klubach.

Metalmind/ RM

Tagi: pendragon
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.