Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Dolly Parton powraca z nowym albumem!

7 Maja 2014

Ikona muzyki popularnej, aktorka, kompozytorka i producentka muzyczna Dolly Parton powraca z nową płytą "Blue Smoke"!


Nagranie powstało przy współpracy wytwórni Dolly Records i Sony Masterworks. Płyta utrzymana w klimacie country/pop jest uważana za jedną z najlepszych w karierze Parton. W styczniu Artystka wyruszy w światową trasę koncertową.

"Na tej płycie słychać wszystkie kolory mojego życia, we wszystkich gatunkach muzycznych, jakimi zajmowałam sie przez lata" - mówi Dolly Parton. "W piosenkach "Banks of The Ohio" i "If I Had Wings" słychać góry, a ja śpiewam jak na swoich pierwszych płytach. Z kolei moja wrażliwa i sentymentalna natura uwidacznia się w utworach "Miss You - Miss Me" and "Unlikely Angel", a dusza country w "Home", "Blue Smoke" i "Don't Think Twice". "Blue Smoke" oddaje charakter Smoky Mountains w Tennessee, gdzie wychowała się Dolly Parton, a brzmienie w dużym stopniu nawiązuje do jej korzeni i jest powrotem do albumów, które stworzyła na przełomie XXI w.

"To wydaje się mieć najwięcej smaku bluegrass-country" - mówi Artystka. "Wykorzystaliśmy wszystkie instrumenty bluegrass. Jednym z powodów, dla którego płyta nazywa się "Blue Smoke" jest to, że ma brzmienie bluegrassu z Smoky Mountains. Piosenka "Blue Smoke" opowiada o pociągu o nazwie Blue Smoke".
Większość utworów napisała Dolly, ale na płycie znajdują się też jej własne wersje piosenek: Bon Jovi "Lay Your Hands On Me" i Boba Dylana "Don't Think Twice It's All Right".

Dolly Parton jest najczęściej nagradzaną gwiazdą country wszechczasów. Otrzymała 25 RIAA złotych, platynowych i multi-platynowych nagród, 25 jej utworów osiągnęło # 1 na listach Billboard Country, co jest rekordem zestawienia. W ciągu ostatnich 40 lat nagrała 110 singli. Suma sprzedaży singli, albumów, kompilacji, cyfrowych pobrań oraz kompilacji, na których wykorzystano jej utwory to 100 milionów rekordów na całym świecie. Dolly zdobyła 7 nagród Grammy, 10 Country Music Association Awards, 5 Academy of Country Music Awards, 3 American Music Awards i jest jedną z pięciu artystek, które zdobyły Country Music Association's Entertainer of the Year Award.

Singlem promującym wydawnictwo jest piosenka "Blue Smoke":
http://www.youtube.com/watch?v=3vzyBqoEjz8

W sieci pojawiły się również materiały video, w których Dolly opowiada o płycie:
https://music.yahoo.com/blogs/our-country/dolly-parton-talks--blue-smoke--track-by-track-151418196.html

Tracklista:
1. Blue Smoke
2. Unlikely Angel
3. Don't Think Twice
4. You Can't Make Old Friends (Kenny Rogers feat. Dolly Parton)
5. Home
6. Banks Of The Ohio
7. Lay Your Hands On Me
8. Miss You-Miss Me
9. If I Had Wings
10. Lover du Jour
11. From Here To The Moon And Back (Willie Nelson feat. Dolly Parton)
12. Try

Sony Music Poland / RM

Tagi: dolly parton
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.