Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Bob Dylan "Don't look back" - kultowy dokument w Multikinie!

18 Maja 2014

We wtorek 27 maja w kinach sieci Multikino w całej Polsce odbędzie się specjalny pokaz kultowego dokumentu "Bob Dylan. Nie oglądaj się za siebie."


Film ten został zrealizowany w czasie trasy koncertowej Boba Dylana w 1965 roku. Koncertował on wówczas z innymi gwiazdami muzyki folk: Joan Baez i Donovanem. Ten okres okazał się punktem zwrotnym w karierze muzyka. Dylan postanowił wówczas "zelektryfikować" swój zespół, przez co wielu fanów niestety odwróciło się od niego. W efekcie publiczność na festiwalu folkowym w Newport wygwizdała jego występ. Wydarzenia te zaowocowały płytami "Subterranean Homesick Blues," "Highway 61 Revisited" oraz uważanym za jego największe arcydzieło "Blonde on Blonde." Film ten uważany jest za jeden z najważniejszych dokumentów ery rocka.

Widzowie obejrzą podczas pokazu liczne fragmenty koncertowe jak również sekwencje pozamuzyczne. Kamery towarzyszą artyście od lotniska, przez pokoje hotelowe, garderoby, konferencje prasowe i limuzyny. W dokumencie będzie można zobaczyć również jak kwitnie romans młodego artysty Dylana - poety z "Królową Muzyki Folk", znaną już wtedy i uznaną Joan Baez. Film portretuje prawdziwego Dylana tamtego okresu - pewnego siebie, ale nie zarozumiałego, charyzmatycznego i czarującego. W filmie wypowiadają się przyjaciele muzyka - Joan Baez, Donovan i Alan Price (członek The Animals).

Bob Dylan (Robert Allen Zimmerman) urodził się w 1941 roku. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych postaci współczesnej sceny muzycznej. Ciężko zaklasyfikować go jako artystę jednego stylu, ponieważ w swojej twórczości czerpał z jazzu, folku, country, rock and rolla czy muzyki gospel. Jest zdobywcą wielu nagród, w tym Oscara i Złotego Globu za utwór "Things Have Changed" do filmu "Cudowni chłopcy" oraz 10. statuetek Grammy. Od 1996 roku jest wymieniany wśród kandydatów do nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

Film "Bob Dylan. Nie oglądaj się za siebie" będzie można zobaczyć 27 maja o godz. 20:00 w kinach sieci Multikino w Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Łodzi, Warszawie, we Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Katowicach i Rzeszowie.

Sony Music Poland / RM

Tagi: bob dylan, multikino
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.