Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


"Ghost Stories" Coldplay najlepiej sprzedającą się płytą w Polsce!

2 Czerwca 2014

Szósty krążek grupy Coldplay, "Ghost Stories", jest obecnie najlepiej sprzedającą się płytą w naszym kraju. Materiał ukazał się 19 maja nakładem Warner Music Poland.


Coldplayowe "Opowieści o duchach" zadebiutowały na szczytach list przebojów w aż 21 krajach! Album szybko uzyskał status platynowy w dziewięciu z nich. "Ghost Stories" na szczycie znalazł się również w Polsce, na liście OLIS, w pierwszym tygodniu premiery. Tym samym powtórzył wyczyn swojego poprzednika "Mylo Xyloto".

Dziewięć utworów z płyty Guy Berryman (gitara, basowa, chórki, klawisze, instrumenty perkusyjne), Jonny Buckland (gitara prowadząca, chórki, klawisze, harmonijka), Will Champion (perkusja, chórki, fortepian) i Chris Martin (śpiew, fortepian, klawisze, gitara rytmiczna) nagrali na przestrzeni blisko dwóch lat w studiu w Londynie. W czasie sesji muzyków wspierał Jon Hopkins, a także współpracownik Adele, Paul Epworth. W nadanie brzmienia krążkowi zaangażowani byli również między innymi Rik Simpson i Dan Green oraz wspomniany basista Coldplay, Guy Berryman.

"Ghost Stories" to szczególna płyta dla kwartetu. Jej powstanie związane jest w niemałym stopniu z kryzysem w małżeństwie Chrisa Martina i Gwyneth Paltrow. Większość piosenek z albumu zainspirowało właśnie to, co działo się w związku lidera Coldplay z laureatką Oscara.

Przypomnijmy, że Coldplay to jeden z największych zespołów minionych kilkunastu lat. Od powstania w 1996 roku Brytyjczycy sprzedali ponad 60 mln płyt na całym świecie, zdobyli aż osiem BRIT Awards i siedem nagród Grammy. Każdy studyjny album grupy wspiął się na szczyt notowania w Wielkiej Brytanii i zyskał status multiplatynowy.

Warner Music Poland / RM

Tagi: coldplay
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.