Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Phil Anselmo na koncercie w Warszawie!

12 Czerwca 2014

Ikona metalu, wokalista legendarnej Pantery, Down i Superjoint Ritual - Phil Anselmo wystąpi 2 lipca pojawi się na scenie Progresja Noise Stage w Warszawie.


Artysta zagra w Polsce w ramach trasy promującej jego solowy krążek - "Walk Through Exits Only" i wiadomo już, że podczas koncertu na pewno nie zabraknie utworów z repertuaru Down i Pantery! Wiadomo już także, że artystę supportować będą dwie znakomite polskie formacje: Corruption oraz J.D. Overdrive!

Lider i basista Corruption, Piotr "Anioł" Wącisz tak komentuje występ z Anselmo: "Dzielić scenę z żywą legendą metalu, idolem, wielką osobowością Philem Anselmo, to z całą pewnością będzie niezapomniane przeżycie i kolejne historyczne wydarzenie w działalności Corruption. Dodatkowo będzie to dla nas doskonała okazja do zaprezentowania na żywo utworów z "Devil's Share". Dla takich chwil warto żyć! Do zobaczenia pod sceną! Hellyeah!" Przypomnijmy, że nowy krążek Corruption ukazał się 9 czerwca.

Natomiast całość otworzy polska stoner - metalowa grupa, J.D. Overdrive. Zespół ma już na koncie 2 studyjne albumy, z czego ostatni, "Fortune Favors The Brave" ukazał się w maju zeszłego roku. Bilety już w sprzedaży.

Metal Mind Productions poleca

PHILIP H. ANSELMO & THE ILLEGALS
Corruption
J.D. Overdrive

02.07.14 - Warszawa, Progresja Noise Stage, godz. 19.30
Otwarcie bramek: godz. 19.00

Bilety w cenie:
100 zł w przedsprzedaży/ 120 zł w dniu koncertu

Bilety do nabycia na stronach:
www.shop.metalmind.com.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl,
www.biletin.pl, www.ticketportal.pl


Fan horrorów, zapalony bokser oraz znakomity muzyk - Phil Anselmo już w wieku 19 lat został etatowym wokalistą Pantery i pozostał w szeregach tej kapeli praktycznie do samego końca, tzn. do 2003 r., kiedy to zespół został rozwiązany. Pierwszym albumem Pantery z udziałem Anselmo był "Power Metal" z 1988 roku, jednak dopiero kolejna płyta formacji, "Cowboys from Hell" (1990 r.) odniosła sukces i przez wielu fanów uznawana jest za prawdziwy debiut kapeli, na którym to wykształtował się właściwy styl muzyczny zespołu. W 1992 roku ukazał się krążek, który uznany został za jedną z najlepszych metalowych płyt lat 90-tych, album, który zdefiniował pojęcie groove metalu - "Vulgar Display of Power". Wydany 2 lata później "Far Beyond Driven" jako pierwsza płyta w historii ekstremalnego metalu zadebiutowała na 1 miejscu amerykańskiego Billboardu, a kolejne 2 studyjny krążki "The Great Southern Trendkill" i "Reinventing the Steel" ugruntowały pozycję grupy na metalowej scenie. Już za czasów Pantery Anselmo stworzył side project - Superjoint Ritual, z którym wydał 2 studyjne płyty, a w 1991 roku wspólnie z muzykami Pantery, Corrosion of Conformity, Crowbar i Eyehategod powołał do życia grupę Down, z którą wydał 3 znakomite pełnowymiarowe albumy ("NOLA" '95, "Down II: A Bustle in Your Hedgerow" '02 oraz "Down III: Over the Under" '07). Artysta pojawiał się również w charakterze gościa na licznych płytach takich wykonawców jak np. Crowbar, Tony Iommi czy Anthrax oraz współtworzył liczne projekty muzyczne, w których realizował się również jako gitarzysta, basista, perkusista, tworząc muzykę o szerokim przekroju stylistycznym, od black metalu, przez hardcore punk po southern rocka. W lipcu zeszłego roku nakładem swojej własnej wytwórni Housecore Records muzyk wydał solowy krążek "Walk Through Exits Only" sygnowany nazwą Phil Anselmo and the Illegals.

Więcej informacji:
www.metalmind.com.pl

Metal Mind Productions / RM

Tagi: phil anselmo
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.