Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Nowe pomysły muzyczne Jimmy'ego Page'a!

20 Czerwca 2014

Jimmy Page nie zamierza zawiesić kolaboracji z Robertem Plantem twierdząc, że nadal ma "naprawdę dobre pomysły".


Jak donosi Classic Rock, Plant określił ideę powrotu Led Zeppelin na scenę jako "wszystko co najbardziej gówniane w graniu stadionowego rocka". Jednak Page nadal pozostaje otwarty na ten pomysł dodając, że mimo wszystko bardziej prawdopodobna jest realizacja tego projektu pod nową nazwą.

Ostatnim koncertem Led Zeppelin w oryginalnym składzie był występ w ramach Ahmet Ertegun Tribute Concert, w londyńskiej O2 Arena. Odbył się on w 2007r., a jego późniejszy zapis w formacie DVD został nazwany "Celebration Day".

Jak wypowiada się Page dla Berkshire Eagle: "Robert wydaje się być chętny na granie muzyki Led Zeppelin bez udziału byłych członków. Moim zdaniem ma to swoje uzasadnienie, bo widziałem jego bardzo udane występy w tych projektach, zarówno z innymi muzykami, jak i wtedy kiedy sam brałem w tym udział. Wyjątkiem było jedynie "Celebration Day".

Page dodaje, że optował za zawieszeniem działalności Zeppelinów w 1980r., po śmierci Johna Bohnama, ponieważ dalsze granie miało być "nieszczere" wobec fanów. Jednak pamiętny występ z 2007r. wskazuje na to, że zespół z powodzeniem udźwignął wyzwanie ponownego powrotu na scenę.

"Według mnie to byłoby totalnie nie fair. Zajęło nam więc sporo czasu, aby przemyśleć reaktywację Led Zeppelin. W końcu zrobiliśmy to i uważam, że był to bardzo dobry krok". - podsumowuje Page.

ultimate-guitar.com / RM

Tagi: led zeppelin page plant reaktywacja
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.