Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


SPECULUM - szczegóły debiutanckiej płyty!

25 Czerwca 2014

SPECULUM to supergrupa złożona z osobowości polskiej sceny muzycznej, a tworzą ją: Brat Figo z zespołu FIGO FAGOT, Dr Yry (El Doopa), Badhed, Kiwi i Monter (Cremaster).


Po mundialowym hicie polskich kibiców "Nic się nie stało" przyszła pora na kolejną porcję przewrotnych newsów z obozu zespołu. Już w sierpniu zespół wejdzie do studia, by zarejestrować nowy materiał na debiutancki krążek, który nazywać się będzie "Brak CD".

"W czasie wspólnej rozmowy 'na papierosku' Badhed wyskoczył niespodziewanie z propozycją tytułu płyty i przedstawił nam też drugie dno tegoż tytułu" - tak o genezie tytułu opowiada Dr Yry - "Jako, iż jest z nas grupka elokwentnych, kreatywnych, dowcipnych (i przystojnych!) mężczyzn, natychmiast domyśliliśmy w wesołej rozmowie dno trzecie i czwarte oraz szereg zabawnych historyjek, kryjących się za tymże tytułem. Jako, że SPECULUM jest dotychczas tworem mocno tajemniczym, a płyta ma w każdym calu zaskoczyć wszystkich, tytuł nie może być wyjątkiem."

Natomiast Badhed uzupełnia: "Już niebawem, bo drugiego sierpnia jedziemy do 'dmb studio' w Bielsku i tam rejestrujemy ślady z nadzieją, że Poli się nie zorientuje, że tam jesteśmy. Miksem oraz masteringiem zajmie się sam ZED. Wszystko zostało pieczołowicie dobrane tak, aby z brzmienia zadowolony był każdy członek (zespołu oczywiście) jak i słuchacz. Materiał jest super i są nawet solówki. Już za parę miesięcy wszystko się wyjaśni..."

A więcej na temat samej istoty tego, czym Speculum jest mówi Brat Figo, który tutaj występuje jako Piotras: "Speculum to projekt, który mimo że powstał spontanicznie, to chodził mi po głowie od pewnego czasu. Dla własnej równowagi psychicznej. Nie można cały czas poruszać się w przestrzeni skrajności - między BFF, a piekłem i szatanem black metalu. Speculum oferuje mi tworzenie tekstów śmiesznych i mądrych zarazem (czyli coś z BFF), które mogę łączyć z muzyką rockową, przystępną dla szerszej publiczności. Speculum jest jak pierwszy trash metal - to po prostu dobra zabawa...przynajmniej dla mnie."

Premiera płyty - jesienią, a już wkrótce - więcej informacji!

https://www.facebook.com/speculum.band

Metal Mind Productions / RM

Tagi: speculum
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.