Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


"Ghost Stories" Coldplay złotą płytą w Polsce!

27 Czerwca 2014

Szósty krążek grupy Coldplay, "Ghost Stories", uzyskał w Polsce status złotej płyty."Ghost Stories" to wyjątkowa płyta w 18-letniej historii Coldplay. Jego powstanie związane jest w niemałym stopniu z kryzysem w małżeństwie lidera zespołu, Chrisa Martina, i laureatki Oscara Gwyneth Paltrow.

Guy Berryman (gitara, basowa, chórki, klawisze, instrumenty perkusyjne), Jonny Buckland (gitara prowadząca, chórki, klawisze, harmonijka), Will Champion (perkusja, chórki, fortepian) i wspomniany Chris Martin (śpiew, fortepian, klawisze, gitara rytmiczna) nagrali piosenki na płytę na przestrzeni blisko dwóch lat w studiu w Londynie. W czasie sesji muzyków wspierał Jon Hopkins, a także współpracownik Adele, Paul Epworth. W nadanie brzmienia krążkowi zaangażowani byli również między innymi Rik Simpson i Dan Green oraz wspomniany basista Coldplay. Album "Ghost Stories" zadebiutował na pierwszym miejscu list w ponad 20 krajach, w tym po obu stronach Atlantyku oraz w Polsce. W niewiele ponad miesiąc materiał uzyskał w naszym kraju status złotej płyty!

Oczekiwanie na premierę płyty umiliły fanom wideoklipy do piosenek "Midnight" i "Magic". Niedawno do sieci trafił kolejny teledysk Coldplay. Filmik zilustrował piosenkę "A Sky Full Of Stars". Wyreżyserowała go Kate Moross. W obrazie widać Chrisa Martina, spacerującego po ulicach Sydney.

"A Sky Full Of Stars": http://youtu.be/VPRjCeoBqrI

Warner Music Poland / RM

Tagi: coldplay
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Forum

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.