Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Osada Vida powraca jesienią z nową płytą!

8 Lipca 2014

Metal Mind Productions po raz kolejny wyda nową płytę zespołu Osada Vida. Nowy, jeszcze niezatytułowany album ukaże się jesienią.


Łukasz Lisiak, basista zespołu tak komentuje kontynuację współpracy:
"No i stało się ponownie! Po kilkumiesięcznych rozmowach, negocjacjach, rozważaniach wszystkich 'za' i 'przeciw', obustronnie zdecydowaliśmy, że nowa, piąta już płyta Osady Vida ukaże ponownie w barwach Metal Mind Productions, z czego bardzo się cieszymy. Chociażby ze względu na nasze osobiste sympatie."

Łukasz zdradza również aktualne nastroje w zespole i plany związane z nagrywaniem płyty: "Osobiście nie mogę się już doczekać momentu rejestracji nowego albumu w studio, a w dalszej kolejności odsłuchania go w wersji finalnej. Jak już wcześniej było wiadomo, nowy album powstaje w zmodyfikowanym i odświeżonym składzie. Jak bardzo odświeżonym, zdradzimy pewnie niebawem. Jedno jest pewne - wszystkie zmiany, jakie dokonały się w Osadzie w ostatnim czasie sprawiły, że otrzymaliśmy zastrzyki świeżej energii, zapału i wielkiej chęci tworzenia nowej muzyki. Póki co powiem nieco zagadkowo, że Osada Vida w nowej odsłonie istnieje, tworzy, nagrywa i ma się dobrze - obniżyła nam się jedynie średnia wieku, a podwyższyła średnia wzrostu w zespole :-). Muzycznie nowe utwory stanowią płynne połączenie charakterystycznych, 'osadowych' zagrywek ze stylem, który zaprezentowaliśmy na płycie 'Particles'. Będzie zatem dużo energii, dużo melodii do wspólnego śpiewania na koncertach, ale będą także długie, gitarowo - klawiszowe solówki oraz mocno zakręcone i klimatyczne fragmenty. Jeśli chodzi o sam harmonogram działań rejestrowania nowego materiału, to zaczynamy już na początku sierpnia, a płytę chcielibyśmy przedstawić Słuchaczom w październiku 2014. Cieszymy się bardzo, że wkrótce będziemy mogli zaprezentować światu nasze nowe dźwięki. Ponieważ, jak zawsze w przypadku Osady Vida, radość grania, otwartość i chęć dzielenia się muzyką są dla nas najważniejsze. Dlatego liczymy również na pozytywną reakcję naszych Słuchaczy oraz tłumne stawianie się na koncertach Osada Vida, które planujemy na jesień tego roku."

Osada Vida prezentuje muzykę sięgającą do tradycji ambitnego rocka w typie Yes, Porcupine Tree, Pain Of Salvation czy Riverside. Grupa doskonałych warsztatowo muzyków proponuje muzykę świeżą i niepowtarzalną, wzbogaconą niebanalną warstwą tekstową a ich koncerty to wspaniała zabawa, nie tylko dla słuchaczy, ale również na scenie. W swoim dorobku zespół ma cztery ciepło przyjęte oficjalne płyty: "Three Seats Behind A Triangle" (2006/2007), "The Body Parts Party" (2008), "Uninvited Dreams" (2009) oraz "Particles" (2013), która wytyczyła nowy kierunek w życiu zespołu - utwory urzekają oryginalnością, ale i niebanalną prostotą. Ponadto zespół wydał także DVD zatytułowane "Where The Devils Live", zawierające zapis koncertu w Teatrze Śląskim w Katowicach w listopadzie 2011 roku.

Więcej informacji o nowej płycie - już wkrótce!

Osada Vida - strony oficjalne:
www.facebook.com/osadavida
http://www.osadavida.art.pl/

Metal Mind Productions / RM

Tagi: osada vida
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.