Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


MARK LANEGAN BAND - nowy singiel, EP-ka i album studyjny!

24 Lipca 2014

Mark Lanegan Band prezentuje nowy singiel "Sad Lover". Utwór znajdzie się na mini albumie "No Bells On Sunday", który ukaże się w limitowanej wersji na winylu 25 sierpnia.


EP-ka stanowi zapowiedź długogrającego krążka, który ukaże się na rynku jeszcze tej jesieni. Najnowsze dzieło zatytułowane "Phantom Radio" będzie 9 płytą sygnowaną nazwiskiem artysty i jednocześnie 3 nagraną we współpracy z zespołem. Mark Lanegan znany jest z licznych kolaboracji muzycznych z takimi gwiazdami jak: Queens Of The Stone Age, UNKLE, Martina-Topley Bird, Moby, Soulsavers czy Melissa Auf der Maur.

Za produkcję nowego albumu odpowiedzialny jest Alain Johannes. Mark Lanegan przy kompozycji utworów użył dość oryginalnego "instrumentu" - aplikacji Funk Box.

"Tym razem nie bawiłem się w podłączanie mojej 909-tki ani 808-ki, ponieważ znalazłem je w aplikacji. Dołączyłem tylko partie perkusji i dodałem muzykę przy pomocy syntezatora lub gitary"- mówi Mark Lanegan.

Album "Phantom Radio" powstał w sposób organiczny z syntezatorowych korzeni, wywodzących się z miłości artysty do Krautrocka oraz nowej fali programów, jakie powstały w latach 80-tych na łamach satelitarnego radia Sirius. Tytuł albumu to słowa tekstu piosenki "Smokestack Magic", która znajdzie się na EP-ce.

Klip do utowru "Sad Lover" można obejrzeć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=bQnfgZr8JIc

Mystic Production / RM

Tagi: mark lanegan band
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.