Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Foo Fighters - nowa płyta w listopadzie!

12 Sierpnia 2014

10 listopada ukaże się kolejny krążek zespołu Foo Fighters, zatytułowany "Sonic Highways".


"Tę płytę od razu identyfikuje się jako nagranie Foo Fighters, jednak jest w niej coś głębszego i bardziej muzycznego. Uważam, że to te miasta i ci ludzie wywarli nas taki wpływ, dzięki któremu odkryliśmy nowe obszary bez utraty naszego <brzmienia>." - Dave Grohl

Foo Fighters ogłosiło datę premiery nowej, długo oczekiwanej płyty studyjnej. Ósmy w karierze album zatytułowany jest "Sonic Highways" i ukaże się 10 listopada br. Zespół udostępnił również okładkę i pierwsze fragmenty muzyki, które można posłuchać na ich oficjalnej stronie:
file:///C:\Users\petn001\AppData\Roaming\Microsoft\Word\Foofighters.com

Fani mogą tam już również zamawiać płytę (zobacz tutaj<http://bit.ly/sonic-highways>). "Sonic Highways" ukaże się na nośniku CD oraz 180 gramowym winylu. Dodatkową niespodzianką dla fanów jest 9 różnych okładek, które znajdą się na winylu. Osiem z nich nawiązuje do miast (Austin, Chicago, Los Angeles, Nashville, Nowy Orlean, Nowy Jork, Seattle, Waszyngton), w których nagrywano płytę. LP z wybraną okładką lub całą ich kolekcję można zamawiać jedynie pod tym linkiem: http://bit.ly/sonic-highways

"Sonic Highways" to osiem nowych utworów, które łącznie trwają niewiele ponad 44 minuty. Za produkcję odpowiada Butch Vig (producent legendarnej płyty "Nevermind" Nirvany) oraz sam zespół.

Tracklista:

1. Something From Nothing
2. The Feast and The Famine
3. Congregation
4. What Did I Do?/God As My Witness
5. Outside
6. In The Clear
7. Subterranean
8. I Am A River

Mimo, że "Sonic Highways" nie jest w żadnym aspekcie ścieżką dźwiękową, płyta nosi tę samą nazwę co mini-serial wyreżyserowany przez Davida Grohla dla stacji HBO, który, jak sam mówi, jest listem miłosnym dedykowanym historii amerykańskiej historii muzyki. Premiera telewizyjna w Stanach Zjednoczonych zaplanowana jest na 17 października. Grohl, Taylor Hawkins, Nate Mendel, Chris Shiflett oraz Pat Smear skomponowali i nagrali każdy z ośmiu utworów, które znalazły się zarówno na płycie jak i w serialu, w jednym z wymienionych miast.

Kompozycje zgłębiają lokalne nurty muzyczne, obrazując to w jaki sposób każdy z regionów kształtował lokalnych muzyków w ich początkowych okresie twórczości oraz co oni z kolei wnieśli w kulturowy tygiel swoich rodzinnych miast.

Swój udział w tworzeniu każdego utworu miały lokalne legendy muzyki, a teksty powstały w eksperymentalny, bezprecedensowy sposób - Dave czekał do ostatniego dnia sesji nagraniowej, aby ukończyć pisanie słów. Zależało mu na ujęciu wszelkich inspiracji i doświadczeń zebranych w trakcie procesu twórczego.

Sony Music Poland / RM

Tagi: foo fighters
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.