Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


MARK LANEGAN BAND zapowiada nowy album!

29 Sierpnia 2014

Długo oczekiwany nowy longplay MARK LANEGAN BAND, "Phantom Radio", trafi na półki sklepowe 20 października.


Niewątpliwą nowość na albumie stanowi fakt, iż Lanegan przy tworzeniu utworów użył dość nietypowego jak na niego "instrumentu" - aplikacji Funk Box.

"Tym razem nie bawiłem się w podłączanie mojej 909-tki ani 808-ki, ponieważ znalazłem je w aplikacji. Dołączyłem tylko partie perkusji i dodałem muzykę przy pomocy syntezatora lub gitary"- mówi Mark Lanegan.

Krążek "Phantom Radio" powstał w sposób naturalny z tych syntetycznych dźwięków. Inspiracją do stworzenia tego albumu była miłość artysty do Krautrocka oraz nowej fali programów, jakie powstawały w latach 80-tych na łamach satelitarnego radia Sirius. Jego wiernego kompana podczas przejażdżek po Los Angeles.

"To radio miało parę dobrych programów, ale te z lat 80-tych wyjątkowo lubię. Grali muzykę, przy której komponowałem moje pierwsze utwory. Chociaż Screaming Trees czerpało z psychodelii Nuggets i 13th Elevators and Love, to tak naprawdę słuchaliśmy Echo and The Bunnymen, Rain Parade, The Gun Club oraz brytyjskiego post-punku. Kochaliśmy taką muzę. Dopiero zbliżając się do pięćdziesiątki zacząłem czerpać inspirację z tych źródeł " - mówi Lanegan.

Artysta znany jest z wielu muzycznych kolaboracji. Tym razem do współpracy zaprosił brytyjskiego gitarzystę Duke'a Garwooda, który gościnnie pojawia się na albumie w utworze "I Am The Wolf". W 2013 r. ukazała się na rynku płyta muzyka zatytułowana "Black Pudding", w tworzeniu której Lanegan brał czynny udział.

Utwór zwiastującym nowy album jest "Floor Of The Ocean" i można go posłuchać tutaj: https://soundcloud.com/marklanegan/mark-lanegan-band-floor-of-the-ocean/s-U1P1h


"Phantom Radio" - tracklista:

1. Harvest Home
2. Judgement Time
3. Floor Of The Ocean
4. The Killing Season
5. Seventh Day
6. I Am The Wolf
7. Torn Red Heart
8. Waltzing In Blue
9. The Wild People
10. Death Trip To Tulsa

Mystic Production / RM

Tagi: mark lanegan band
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Forum

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.