Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


SAVAGES I BO NINGEN we wspólnym projekcie!

3 Września 2014

Zespoły Savages i Bo Ningen nagrali wspólnie utwór "Words To The Blind", który ukaże się na płycie 17 listopada.


Obydwie formacje okazjonalnie dzieliły ze sobą scenę, a wokalistka Savages pojawia się gościnnie na nowym albumie Bo Ningen "III". "Words To The Blind" to niezwykłe dzieło, "symultaniczy poemat dźwiękowy", zainspirowany dadaistyczną koncepcją wiersza symultanicznego

Tak Gemma Thompson mówi o projekcie: "W 1916 r. Hugo Ball powołał do życia Cabaret Voltaire- nocny klub, który stał się najważniejszym ośrodkiem dla ruchu Dada. W trakcie występów na scenie artyści eksperymentowali z różnymi formami poezji śpiewanej i symultanicznej. Ruch, który powstał jako wyraz sprzeciwu wobec horroru I Wojny Światowej, próbował wytłumaczyć w jaki sposób społeczeństwo doszło do tak nielogicznej decyzji jaką niewątpliwie był konflikt zbrojny. Poprzez poezję symultaniczą starał się zgłębić chaos oraz zamęt otaczającej rzeczywistości. Był głosem walki, głosem który chciał być wysłuchany.

W 2012 r. w Północno-Zachodnim Londynie nagrywałyśmy nasz debiutancki album "Silence Yourself". Któregoś dnia wyskoczyłyśmy obejrzeć występ Bo Ningen w Cafe Oto. Po kilku dniach producent Johhny Hostile zaczął nas nagabywać, abyśmy razem zagrali na jednej scenie. W tym samym czasie dużo czytałam o występach w Cabaret Volataire. Stąd wziął się pomysł na nagranie "symultanicznego poematu dźwiękowego" razem z Bo Ningen. Na początku 2013 r. projekt nabrał rozpędu. Zaczęliśmy wspólnie grać na próbach zupełnie luźne kompozycje oparte na 5 rozdziałach.

Długo zastanawialiśmy się w jaki sposób użyć instrumentów i jak odpowiednio wpleść teksty, śpiewane po japońsku, francusku i po angielsku przez Taigena i Jeh. Równocześnie myśleliśmy o przestrzeni, na której chcielibyśmy wystąpić. Wpadliśmy na pomysł ogromnej sceny w kształcie litery U, tak aby cała widownia była skupiona w samym centrum, otoczona ze wszystkich stron przez dźwięki. W końcu udało nam się ustalić datę oraz znaleźć odpowiednie miejsce dla naszego wyjątkowego przedstawienia, które nazwaliśmy "Words To The Blind".

Oto trailer z występu i zapowiedź tego, co znajdzie się na płycie: https://www.youtube.com/watch?v=ZCPOy3pSuO8&feature=youtu.be

Mystic Production / RM

Tagi: savages, bo ningen
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.