Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


JUDAS PRIEST na koncercie w Łodzi!

1 Października 2014

Judas Priest - prawdziwi mistrzowie heavy metalu - wystąpią 27 czerwca 2015 w Atlas Arenie w Łodzi.


Istnieje tylko kilka zespołów heavy metalowych, którym udało się osiągnąć tak wielki sukces jak Judas Priest podczas swojej prawie 40 letniej kariery. Ich obecność w muzyce i wpływ na nią pozostaje na rekordowo wysokim poziomie, o czym świadczy "Nostradamus", prawdopodobnie najlepszy album w ich karierze, oraz nagroda Grammy za "Best Metal Performance". Judas Priest od lat grają dla milionów fanów na całym świecie a dodatkowo wydają właśnie swój 17 album 'Redeemer of Souls' (Epic Records).

Judas Priest został założony we wczesnych latach 70-tych w Birmingham w Wilekiej Brytanii (brytyjska kolebka heavy metalu). Rob Halford, Glenn Tipton, K.K Downing i Ian Hill to grupa muzyków, która zmieniła oblicze heavy metalu. Po wczesnych latach dojrzewania muzycznego i albumach 'Rock Rolla' i 'Sad Wings of Destiny' Judas Priest zaskoczyli wydając kolejne coraz lepsze albumy oraz prawdziwe heavy metalowe klasyki 'Sinner', 'Diamonds and Rust', 'Hell Bent for Leather', and 'The Green Manalishi (With the Two Pronged Crown)'. Judas Priest przy tym był jednym z pierwszych zespołów metalowych, który prezentował się w skórze i studach - wygląd, który ostatecznie przyjęty został jako oficjalny dla fanów metalu na całym
świecie.

Można powiedzieć, że Judas po prostu królował w latach 80, i nie miał sobie równych. Jeśli chodzi o czysty metal stworzył takie klasyczne albumy jak w 1980 roku "British Steel", w 1981 "Point of Entry", w 1982 "Screaming For Vengeance", a w 1984 'Defenders of the Faith'.

Wśród tych albumów narodziły się prawdziwe metalowe klasyki 'Breaking the Law', 'Living After Midnight', 'Heading Out to the Highway' i 'You've Got Another Thing Coming'. Lata 80 były także czasem kiedy Judas Priest królował na festiwalach na całym świecie w tym pierwszy w historii "Monsters of Rock Festival" w Donington Park (1980) w Wielkiej Brytanii, the US Festival (1983), w Stanach Zjednoczonych i Live Aid (1985) w Stanach Zjednoczonych.

W pozostałej części lat 80 Judas Priest tworzył już bardziej melodyjny hard rock tak jak na wydanym w 1986 "Turbo" i 1988 w "Ram It Down" - wszystko to przed wydaniem prawdopodobnie najcięższego albumu w całej ich karierze w 1990 roku "Painkiller" (przy którym perkusista Scott Travis dołączył do składu). Judas Priest gościło w 2004 roku na Ozzfest obok Black Sabbath - przed wydaniem rok później "Angel of Retribution".

W 2008 roku ukazał się podwójny album "Nostradamus", który zadebiutował na # 11 na Billboard 200, a rok później wydano "A Touch of Evil: Live" (co zaowocowało wspomnianą nagrodą Grammy za interpretację klasyka "Dissident Aggressor"). W 2009 roku Judas Priest rozpoczął obchody 30 rocznicy wydania "British Steel" i ruszył w trasę, by następnie wydać rozszerzone podwójne "British Steel" a w 2010 DVD z ich koncertu.

W roku 2011, Downing ogłosił, że opuszcza zespół - z wciąż palącym pragnieniem kontynuowania pracy pod banderą Judas Priest, zespół postanowił kontynuować swą twórczość wraz z nowym gitarzystą Richiem Faulknerem. Posunięcie to okazało się genialne. Zespół w nowym składzie dał niezapomniany występ w 'American Idol', który również był debiutanckim występem Faulknera.

W 2014 roku klasyczny 'Redeemer of Souls" zadebiutował na liście Billboard 200 na # 6 - najwyższym w US w całej karierze zespołu (album trafił także do Top 10 na listach na całym świecie). Sukces albumu niewątpliwie wzmocnił Judas Priest, o czym świadczy blisko dwu miesięczna trasa koncertowa w USA i na całym świecie. Bezsprzecznie, Judas Priest należy do prawdziwych mistrzów heavy metalu.


JUDAS PRIEST

27 CZERWCA 2015
Atlas Arena, ŁÓDŹ

Bilety dostępne od 2.10 od godziny 10:00 na www.LiveNation.pl

Ceny biletów:

TRYBUNY 155.00 - 199.00
GCEE* 349.00
GOLDEN CIRCLE 249.00
PŁYTA 199.00

*golden circle early entrance:

To oferta dla prawdziwych fanów! Bilet GC EE daje Ci możliwość wcześniejszego wejścia na teren imprezy poprzez specjalnie wydzieloną bramkę. Oferta dostępna tylko w sprzedaży internetowej.

Live Nation / RM

Tagi: judas priest
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.