Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Kolejni potwierdzeni wykonawcy na Przystanku Woodstock...

18 Lutego 2011

Niemieckie zespoły H-Blockx, Donots oraz polskie grupy Riverside i Kumka Olik dołączyły do składu tegorocznej edycji Przystanku Woodstock

fot. www.h-blockx.com
fot. www.h-blockx.com

H-Blockx - niemiecki zespół założony w 1990 roku i grający crossover. Zespół jako jeden z pierwszych zaczął łączyć ostry rock z hip-hopem, stając się inspiracją dla m.in. Linkin Park. Nazwa zespołu została zapożyczona od nazwy północnoirlandzkich więzień politycznych. Niewątpliwie mocnym atutem grupy są niesamowicie energetyczne koncerty, na których nie sposób się nie bawić!

Donots - są z Niemiec grają kalifornijską odmianę punk rocka. Mają na swoim koncie liczne koncerty w Niemczech i całej Europie m.in. z Bloodhound Gang. Koncertowali również na wspólnej trasie z The Offspring i Green Day. Dzięki temu Donots staje się prawdziwą gwiazdą niemieckiego punk rocka i występuje na licznych festiwalach (Rock Am Ring, Bizarre, Southside). Zespół uznawany jest za jedną z najlepszych koncertowych kapel w swoim kraju!

Riverside to zespół zjawiskowy, wierny artystycznej wizji i osiągający wielkie sukcesy w kraju i zagranicą. Zadebiutowali w 2001 roku niezwykle dojrzałą muzyką z pogranicza rocka i metalu progresywnego ("Out Of Myself"). Zespół szybko zdobył popularność, czego następstwem była propozycja kontraktu od największej wytwórni promującej ten gatunek muzyki, niemieckiej Inside Out. Pierwszym owocem tej współpracy był album "Second Life Syndrome" wydany w październiku 2005 roku, który zapewnił zespołowi szacunek fanów, których ilość rosła z każdym dniem.

Potwierdzeniem klasy zespołu było zaproszenie od bezapelacyjnie najważniejszego zespołu w tej stylistyce - Dream Theater - na europejska trasę koncertową, w ramach której Riverside zagrali również w katowickim Spodku. Pasmo sukcesów kontynuował trzeci album "Rapid Eye Movement" i poprzedzający go singiel "02 Panic Room", który osiągnął status złotej płyty. Wynik ten powtórzył również czwarty krążek "Anno Domini High Definition", który po premierze w czerwcu 2009 roku zdobył szczyt zestawienia sprzedaży OLIS i również pokrył się złotem.

Kumka Olik to zespół rockowy, założony w Mogilnie, w 2007 roku, przez Mateusza i Kubę Holaków. Debiutancki album Kumka Olik "Jedynka" zarejestrowany pod okiem Tomka Bonarowskiego ukazał się 13 lutego 2009 nakładem Universal Music Polska. Bardzo dobrze przyjętą przez krytykę i publiczność płytę promowały single Zaspane poniedziałki, Grzeczne dziewczynki oraz Być na nie.

Przełom 2009 oraz 2010 roku przyniósł szereg wyróżnień - m.in."Debiut roku" Onet.pl, "Nadzieja roku" magazynu Teraz Rock oraz "Najważniejszy młody zespół" portalu Plejada.pl. "Jedynka" nominowana była również do Fryderyka w kategorii Nowa Twarz Fonografii.

Jesienią 2009 zespół przygotował materiał na drugą płytę długogrającą. Zarejestrowany ponownie pod okiem Tomka Bonarowskiego w lutym 2010 materiał zatytułowany "Podobno nie ma już Francji" ukazuje się 28 maja 2010. Muzyka zespołu wyewoluowała - pojawiły się w niej ślady amerykańskiego folku i muzyki elektronicznej, a także przestrzenie i bogate harmonie. Na uwagę zasługuje znakomita produkcja i brzmienie płyty. Jej tytuł nawiązuje do piosenki "Może właśnie Sybilla" Madame - jednego z najważniejszych zespołów lat 80 w Polskiej muzyce.

Materiały prasowe - WOŚP / Marcin Szyszka

Tagi: x-blockx, donots, riverside, kumka olik
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.