Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


GITAROWY REKORD GUINNESSA w nowym miejscu!

26 Marca 2015

Po raz pierwszy od 12 lat Gitarowy Rekord Guinnessa nie odbędzie się na wrocławskim Rynku, lecz na terenach Pergoli.


Remont nawierzchni Rynku spowodował, że organizatorzy postanowili przenieść imprezę do drugiego centrum Wrocławia - na urokliwe tereny Pergoli oraz kompleksu wrocławskiej Hali Stulecia, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO; w otoczeniu wody i zieleni, z widokiem na największą i najpiękniejszą w Polsce fontannę mulimedialną.

W ciągu dwóch kolejnych dni odbędą się tam również koncerty w ramach największego wrocławskiego festiwalu rockowego 3-MAJÓWKA 2015. Kultowe miejsce, zwane przez wrocławian "Pergolą", ma być świadkiem najliczniejszego zgromadzenia gitarzystów. Jeśli znów uda się pobić Rekord, będzie to oznaczało, że 1 maja przed słynną Halą Stulecia pojawi się nie mniej niż 7 344 gitarzystów i wiele tysięcy widzów. Na kolejne tysiące uczestników, 2 i 3 maja, liczą organizatorzy 3-MAJÓWKI.

- Kompleks Hali Stulecia to doskonała przestrzeń do zorganizowania GITAROWEGO REKORDU GUINNESSA. To też wyjątkowe miejsce, które od lat jest wizytówką Wrocławia. Zaraz obok znajduje się ZOO z niedawno otwartym Afrykarium, Ogród Japoński i największa w Europie fontanna multimedialna. Dzięki temu osoby, które przyjadą na wydarzenia muzyczne, będą mogły zobaczyć piękny kawałek Wrocławia - mówi Leszek Cichoński, pomysłodawca Rekordu.

Wybór kompleksu Hali Stulecia ma też praktyczny charakter, oprócz uniknięcia prac remontowych na wrocławskim Rynku, pozwoli na zorganizowanie całej imprezy w jednym miejscu. Dwie sceny - scena plenerowa na Pergoli i scena w Hali Stulecia, słynnej z koncertów światowych gwiazd - pozwolą na zorganizowanie imprezy na najwyższym poziomie i uniknięcie przerw pomiędzy koncertami poszczególnych wykonawców. W zależności od opinii widzów, rozważane będą możliwości organizacji kolejnych imprez muzycznych na terenie kompleksu Hali Stulecia. Dodatkową atrakcją będą, pierwsze po zimowej przerwie, pokazy fontanny multimedialnej, które odbędą się 1, 2 i 3 maja w późnych godzinach wieczornych.

1 maja na gitarzystów czeka jeszcze jedna niespodzianka. Każda osoba z gitarą, przemieszczająca się po mieście komunikacją miejską, będzie zwolniona z opłaty za bilet.

Uczestnicy majowych imprez nie będą jednak musieli daleko jeździć na koncerty, bo w pobliżu Hali Stulecia, na dawnym Stadionie Ślęzy, będzie znajdowało się specjalnie przygotowane POLE NAMIOTOWE. Dzięki takim udogodnieniom w kompleksie Hali Stulecia i Pergoli powstanie prawdzie miasteczko festiwalowe GITAROWEGO REKORDU GUINNESSA i 3-MAJÓWKI.

W ten sposób Wrocław, który w 2016 roku będzie pełnił zaszczytną funkcję Europejskiej Stolicy Kultury, przemieni się już w tym roku w Europejską Stolicę Gitary, ze swoim ścisłym centrum - na wrocławskiej Pergoli!

Swój udział w GITAROWYM REKORDZIE GUINNESSA potwierdzili już Królowie Gitary z GIPSY KINGS Family Reunited, najsłynniejszy skrzypek świata NIGEL KENNEDY w programie "Henrix Project", jedna z najlepszych amerykańskich gitarzystek MALINA MOYE, światowej sławy reżyser i muzyk EMIR KUSTURICA, a także cała plejada polskich artystów - zespół IRA, Anita Lipnicka, Grzegorz Skawiński, Krzysztof Jaryczewski, Krzysztof Ścierański, Wojciech Hoffman, Mieczysław Jurecki i wiele innych gitarowych sław.

Podczas festiwalu 3 - MAJÓWKA 2015 w dniach 2 i 3 maja zagrają: EMIR KUSTURICA & NO SMOKING ORCHESTRA, PIDŻAMA PORNO, COMA, ILLUSION, KULT, HEY, LAO CHE, HAPPYSAD, LUXTORPEDA, MELA KOTELUK, BOKKA, FISZ EMADE TWORZYWO, DOMOWE MELODIE, ŁĄKI ŁAN, NATALIA PRZYBYSZ, CURLY HEADS, XXANAXX oraz PINK FREUD.

Udział w GITAROWYM REKORDZIE GUINNESSA jest bezpłatny!

Bilety na towarzyszący KONCERT GWIAZD oraz festiwal 3 - MAJÓWKA 2015 dostępne są w sieci salonów Empik i Media Markt w całej Polsce.

Dla uczestników GITAROWEGO REKORDU GUINNESSA przewidziane są duże zniżki!
Więcej informacji na stronach: www.heyjoe.pl i www.3-majowka.pl

materialy Organizatora / RM

Tagi: gitarowy rekord guinnessa
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Forum

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.