Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Mr. Pollack - premiera teledysku!

6 Kwietnia 2015

13 kwietnia na rynku ukaże się album Mr. Pollack zatytułowany "Black Hawk", a już dziś pojawił się klip do "Stand Up And Run"!


Koncertowali już w Chinach, USA, Niemczech, Belgii i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Do fanów grupy zalicza się m.in. Nigel Kennedy i Grzegorz Skawiński, a sami muzycy uznani zostali za najlepszych instrumentalistów w swoich kategoriach. "Paganini Gitary" - tak o Jacku Polaku mówią media, a perkusista Grzegorz Polak był laureatem licznych konkursów i podsumowań.

Klip do kawałka możecie zobaczyć TUTAJ. "Numer ten jest pozytywnie do życia, w jego wszelkich przejawach, nastawionym kawałkiem i myślimy, że dobrze jest promować takie nastawienie w czasach, gdy media tworzą nam obraz świata, jakby wokół nas było tylko piekło" - komentuje Jacek Polak - "Cały nasz zespół bardzo poważnie traktuje duchową stronę życia człowieka i w zasadzie wszystkie nasze kompozycje dotykają tej tematyki. Utwór mówi o tym, że człowiek jako taki, czyli niepodłączony do swojego prawdziwego Źródła, jest niczym i nic nie potrafi dobrze uczynić ... Są momenty, że wydaje mu się, że zawojuje świat i ten stan może trwać nawet jakiś czas, ale przychodzi zawsze kryzys prędzej czy później i pokazuje, ile tak naprawdę może sam... Kawałek ma nam przypominać, że jesteśmy świątynią wyższych mocy, (jesteśmy mieszkaniem Ducha Świętego, jak podaje Biblia i inne święte pisma z całego świata) i jeśli się na tę moc otworzymy, życie nasze zaczyna biec we właściwym kierunku. Nawet jeśli jest ciężko, to rozumiemy, że ten trud ma swój sens i rozbija w nas naszą skorupę ego, która powoduje, że cierpimy zamiast się radować naszą prawdziwą naturą, schowaną za zbroją fałszywego ja (ego)."
Teledysk kręcony był między innymi w salonie tatuażu Rock'n'Roll Tattoo and Piercing w Katowicach.

A już 14 kwietnia w poznańskim Blue Note Mr. Pollack zagra specjalny promocyjny koncert. Występ rozpocznie się o godz. 20.00, (bramki: 19.00), bilety do nabycia w cenie 20 zł. Zapraszamy! Zespół będzie można także zobaczyć w innych miejscach w Polsce:

[30 Maj, 2015 g.18,00] Sobota,Komańcza,-"Plener"
[24 Maj, 2015 g.20,00] Niedziela,Brodnica,-"Plener D.K."
[22 Maj, 2015 g.19,00] Piątek,Rzeszów,-"Juvenalia U.Rz. "
[15 Maj, 2015 g.19,00] Piątek,Polańczyk,-"Zlot Bieszczadników "
[9 Maj, 2015 g.20,00] Sobota,Zamość,-"Corner Pub"
[3 Maj, 2015 g.19,00] Niedziela,Wągrowiec k/Poznania,-"Plener"
[2 Maj, 2015 g.20,00] Sobota,Węgorzewo,-"U Kalicha"
[1 Maj, 2015 g.20,30] Piątek,Białystok,-"Pub 6-Ścian"
[26 Kwiecień, 2015 g.18,30] Niedziela,Rymanów,-"Jaś Wędrowniczek"
[24 Kwiecień, 2015 g.20,30] Piątek,Kolbuszowa,-"K2"
[17 Kwiecień, 2015 g.20,00] Piątek,Chełm,-"Decaffencja"
[14 Kwiecień, 2015 g.20,00] Wtorek,Poznań,-"Blue Note"
[9 Kwiecień, 2015 g.19,30] Czwartek,Nowa Dęba,-"DK"

"Płyta 'Black Hawk' powstawała kilka ładnych lat, podczas których jednocześnie budowaliśmy nasze własne studio nagraniowe Polak Bros Studio, ale w końcu się udało... powstało i studio i płyta" - komentuje Jacek Polak - "W Mielcu, gdzie mieszkamy, znajduje się fabryka znanych na świecie helikopterów firmy Sikorsky Aircraft o nazwie Black Hawk, a że latają nam często nad domem, napisaliśmy o nich pieśń o tym właśnie tytule. Reszta płyty ma trochę inną, bardziej refleksyjną i duchową tematykę."

Mr. Pollack tworzą bracia Jacek (gitara) i Grzegorz Polakowie oraz Bartłomiej Filip (bas), którzy karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze. Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali pierwszą płytę "QŃ". Na tej płycie Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy i został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów. Od tego czasu zespół nagrał jeszcze kilka albumów, w tym - ku zaskoczeniu swych fanów - jedną płytę zawierającą utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej ("Air on 6 strings", rok 2000, utwory m.in. Beethovena, Mozarta, Bacha, Rimskiego-Korsakova - bardzo popularny "Lot trzmiela"). Krążek ten cieszył się dużą popularnością, a Jacek został określony "Paganinim Gitary". Zespół koncertował z powodzeniem na całym świecie, zaś jego muzycy zbierali indywidualne nagrody w konkursach i przeglądach instrumentalistów. Jacek w roku 1997 został uznany w Polsce za "Nową nadzieję gitary" w plebiscycie organizowanym przez magazyn "Gitara i Bas", a w roku 2002 został uhonorowany w USA nagrodą "Największy nieodkryty talent gitarowy". Grzegorz w roku 2011 zajął 3. miejsce na międzynarodowym festiwalu perkusyjnym "Drum Off", organizowanym przez Melody House Musical Instruments. Bracia Polakowie na krajowej scenie współpracowali z wieloma znanymi muzykami, m. in. z zespołem Chłopcy z Placu Broni, Renatą Przemyk, Jackiem Królikiem (Grzegorz Turnau), Grzegorzem Skawińskim (Kombi, ONA). Płyta "Black Hawk" była już promowana na trasie koncertowej w Chinach. Na krążku gościnnie pojawił się Grzegorz Skawiński.

Metal Mind Productions / RM

Tagi: mr pollack
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Forum

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.