Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Rekordowo kobieca edycja Thanks Jimi Festival!

15 Kwietnia 2015

Malina Moye, Anita Lipnicka, Alicja Janosz, Magda Piskorczyk, Electric Lady z Czech oraz kobiecy duet Soundz Good wystąpią na tegorocznej edycji Gitarowego Rekordu Guinnessa.


Gitarowy Rekord Guinnessa, który co roku we Wrocławiu gromadzi tysiące fanów gitary, to impreza otwarta dla każdego - bez względu na płeć, wiek i umiejętności grania na instrumencie. Wystarczy gitara i trochę dobrej woli, by w jedno popołudnie nauczyć się nieśmiertelnego "Hey Joe" i już 1 maja wziąć udział w biciu Rekordu!

W tym roku Leszek Cichoński, pomysłodawca imprezy, chce szczególnie zachęcić grające panie do wzięcia udziału w Rekordzie. Chcąc je do tego przekonać, organizator zaprosił na 13. edycję Thanks Jimi Festival wyjątkowo liczną reprezentację gitarzystek. Największą kobiecą gwiazdą Thanks Jimi Festival będzie Malina Moye. Artystka, uznawana za najlepszą amerykańską gitarzystkę, od lat wspiera promowanie kobiet w muzycznym show biznesie.

Jej działania zainspirowały organizatorów Festiwalu, do przeprowadzenia konkursu GITARA JEST KOBIETĄ. Obecnie trwają już eliminacje, mające w ramach konkursu wyłonić najlepszą gitarzystkę - liderkę zespołu lub solistkę - która w nagrodę wystąpi razem z kobiecą reprezentacją Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Wśród nich znajdzie się jedna z najpopularniejszych artystek w historii polskiej muzyki rozrywkowej, Anita Lipnicka. Wokalistka i gitarzystka, której płyty sprzedały się już w ponad 2 milionowym nakładzie, od ponad 20 lat tłumnie przyciąga na swoje koncerty fanów z Polski i zagranicy. Kolejną dobrze znaną artystką będzie Alicja Janosz. Dawna zwyciężczyni Idola, już od kilkunastu lat rozwija swoja muzyczną karierę w niezwykle udany sposób. Jej soulowe wykonania, nabierające coraz dojrzalszego brzmienia z pogranicza jazzu i bluesa, z pewnością urzekną festiwalową publiczność. Swoim charakterystycznym, niskim głosem i znakomitymi umiejętnościami gry na gitarze akustycznej, elektrycznej i basowej, zaczaruje uczestników Rekordu także Magda Piskorczyk. Czołowa polska gitarzystka bluesowa, sięgająca często do muzyki o korzeniach afro-amerykańskich, nie bez powodu nazywana jest przez fanów "czarnym głosem w białym kostiumie".

Podczas kobiecego występu nie zabraknie też wrocławskiego akcentu w postaci zespołu Soundz Good. Kobiecy duet Magdy Czwojdy (gitara) i Marty Zaleskiej (kontrabas), choć dopiero zaczyna być szerzej znany we Wrocławiu, już zaskarbił sobie grono wiernych fanów. Duet niezwykle utalentowanych instrumentalistek, to znakomita dawka niesamowitej energii i niekwestionowanego talentu.

Pełne grono gitarzystek otrzymamy dopiero, gdy dodamy do tej listy tajemniczą Electric Lady z Czech. Występ czeskiej artystki będzie mocnym akcentem, potwierdzającym kolejny raz, że gitara w rękach kobiety to potężna iskra zapalna koncertowych przeżyć.

Występy wszystkich wymienionych artystek są bezpłatne i zostały zaplanowane na 1 maja, jeszcze przed samym momentem bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. Dlatego warto na koncertach pojawić się już o godz.10.00, by razem z wielotysięcznym tłumem dać się porwać gitarowym emocjom. Przypominamy, że tegoroczna impreza wyjątkowo nie odbędzie się na wrocławskim Rynku, a na terenach Pergoli w kompleksie Hali Stulecia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.heyjoe.pl

materiały Organizatora / RM

Tagi: gitarowy rekord guinnessa
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.