Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


THE SCRIPT po raz pierwszy w Polsce!

22 Maja 2015

Irlandczycy z The Script wystąpią 2 września na warszawskim Torwarze.


Grupa podbija rynek muzyczny po obu stronach Atlantyku. Liczby mówią same za siebie: miliony sprzedanych płyt, niemal 600 000 000 wyświetleń na YouTube i prawie 6 500 000 fanów na Facebooku. Zespół ma na koncie kilka najważniejszych muzycznych nagród, m.in. World Music Awards i aż trzy statuetki Meteor Music Awards. To jednak nie zaspokaja apetytu młodych muzyków. Cały czas chcą tworzyć coś większego, lepszego, jeszcze bardziej spektakularnego niż dotychczas. Każdy kolejny album odnosi większy sukces niż poprzedni.

Pierwszy album grupy, zatytułowany po prostu The Script, został wydany w sierpniu 2008 roku i od razu podbił serca mieszkańców Wysp. Promujące go single szybko stały się hitami rozgłośni radiowych oraz muzycznych stacji telewizyjnych. Podczas swojej pierwszej trasy koncertowej, grupa wystąpiła w 147 różnych częściach świata, promując płytę i inspirując się do stworzenia materiału na kolejny krążek pt. Science & Faith, który był spektakularnym sukcesem! Album zadebiutował na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się płyt w Irlandii i Wielkiej Brytanii rozchodząc się w pierwszym tygodniu w nakładzie aż 70 816 egzemplarzy. Czołowe miejsca zajął również na australijskich i europejskich listach top albumów. Kolejna płyta, o tytule #3 w samej Wielkiej Brytanii sprzedała się w nakładzie 300 000 egzemplarzy, tym samym pokrywając się platyną.

Warszawski koncert będzie połączeniem starszych, dobrze znanych utworów, a także piosenek z ostatnio wydanego albumu "No Sound Without Silence". Większość materiału na krążek, w tym hit wielu rozgłośni radiowych "Superheroes", powstało podczas trasy koncertowej. Członkowie The Script przyznają, że to właśnie spotkania z fanami są dla nich największą inspiracją napędzającą do działania. W swoim tour-busie zorganizowali studio nagraniowe, gdzie samodzielnie, począwszy od pisania tekstów, a skończywszy na aranżacji, tworzyli utwory, które znajdują się na płycie. Album idealnie oddaje energię, towarzyszącą koncertom The Script! No Sound Without Silence to pewnego rodzaju powrót do korzeni zespołu. Jest mocniejszy, ostrzejszy i bardziej rockowy niż poprzednie krążki. Bez wątpienia ciekawym zabiegiem jest wprowadzenie elementów irlandzkiej muzyki folklorystycznej obok dynamicznych uderzeń perkusji i silnego brzmienia gitary elektrycznej.


THE SCRIPT
Warszawa, Hala Torwar,
02.09.2015r., godz. 19:00


Bilety dostępne od 25 maja 2015r. od godz. 12:00 na: www.makroconcert.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl oraz w salonach Empik.

Makroconcert / RM

Tagi: the script
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.