Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


CHRIS CORNELL - "Euphoria Mourning"!

8 Lipca 2015

Chris Cornell ponownie wydaje swój pierwszy solowy album pod oryginalnym tytułem.


Gdy Chris Cornell- laureat Grammy, nominowany do Złotego Globu wokalista i tekściarz - wydawał swoją pierwszą solową płytę w 1999 r. po namowie ze strony wytwórni zmienił autorski tytuł Euphoria Mourning na Euphoria Morning. Teraz, po 16 latach Universal Music Group podjęło się naprawienia tego błędu i wydaje zremasterowany album Chrisa Cornella pod pierwotnym tytułem w wersjach CD, digital i na 180 gramowym winylu.

"Pisownia tytułu płyty wróciła do pierwotnej wersji" komentuje Cornell "która początkowo została zmieniona, bo posłuchałem się kilku złych rad". Euphoria Mourning to owoc współpracy z takimi artytami jak Alain Johannes i Natasha Shneider z zespołu Eleven, którzy pojawili się gościnnie na albumie oraz współtworzyli i współprodukowali pięć piosenek. Pierwszy singiel z płyty - "Can't Change Me" został nominowany do nagrody GRAMMY w 2000 r.

Cornell był pierwszym amerykańskim artystą, który napisał i nagrał czołową piosenkę do filmu o Jamesie Bondzie ("You Know My Name" z Casino Royale). Oprócz tego napisał również piosenkę do nominowanego do Oscara "Zniewolonego. 12 Years a Slave". Nominację do Złotego Globu przyniósł mu utwór "The Keeper" z filmu "Machine Gun Preacher" wyreżyserowanego przez Marca Forestera. W 2012 r. Chris wraz z żoną Vicky założyli Chris and Vicky Cornell Foundation, która organizuje projekty oraz programy charytatwne mające na celu zwrócenie uwagi i zmobilizowanie do pomocy dzieciom w trudnych sytuacjach.

Spis utworów:

1. Can't Change Me
2. Flutter Girl
3. Preaching The End Of The World
4. Follow My Way
5. When I'm Down
6. Mission
7. Wave Goodbye
8. Moonchild
9. Sweet Euphoria
10. Disappearing One
11. Pillow Of Your Bones
12. Steel Rain

VIDEO:
Preaching The End Of The World
http://vevo.ly/g7klEN

Can't Change Me
http://vevo.ly/ISQCJe

Universal Music Polska / RM

Tagi: chris cornell
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.