Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


DAVID GILMOUR - nowa płyta!

17 Lipca 2015


Wydawnictwo zatytułowane "Rattle That Lock" ukaże się w 4 formatach 18 września.


Płytę "Rattle That Lock" promować będzie ją singiel o tym samym tytule, który w dniu światowej premiery (17 lipca) usłyszeć będzie można na antenie radiowej Trójki.

Artysta ogłosił też daty pierwszych - na razie tylko amerykańskich - koncertów- na żywo zobaczyć go można będzie w marcu i kwietniu 2016 r."Rattle That Lock" to czwarte studyjne dzieło Gilmoura, pierwsze od czasu wydanego w 2006 roku krążka "On An Island". Teksty na płytę współtworzyła wieloletnia partnerka artysty, także artystyczna - Polly Samson, a krążek wyprodukowali David Gilmour i Phil Manzanera (Roxy Music). Projekt graficzny okładki stworzył Dave Stansbie z The Creative Corporation we współpracy z Aubrey Powell z grupy artystycznej Hipgnosis.


"Rattle That Lock" - tracklista:

1) 5 A.M
2) Rattle That Lock
3) Faces Of Stone
4) A Boat Lies Waiting
5) Dancing Right In Front Of Me
6) In Any Tongue
7) Beauty
8) The Girl In The Yellow Dress
9) Today
10) And Then...

Singiel "Rattle That Lock" zaraz po swojej premierze radiowej będzie dostępny w serwisach streamingowych, jak i do pobrania w wersji cyfrowej. Utwór zaczyna się od sygnału dźwiękowego stworzonego przez Michaëla Boumendila, jaki na stacji kolejowej w Aix-en-Provence we Francji Gilmour nagrał na swojego iPhone'a. Od strony tekstowej inspiracją była tu Księga II poematu 'Raj Utracony' Johna Miltona z 1667 roku, której opis znalazł się również w najnowszej książce Samson pt. "The Kindness". W utworze usłyszeć można chór The Liberty Choir a także wokalistki Micę Paris i Louise Marshall.

W marcu i kwietniu 2016 roku David wyruszy na pierwszą po prawie dekadzie trasę koncertową po Ameryce Północnej a jesienią zagra także w Europie.

Sony Music Polska / RM

Tagi: david gilmour
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.