Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


DAVID GILMOUR ponownie na szczycie!

2 Października 2015

Nowy album Davida Gilmoura "Rattle That Lock" numerem 1 na listach w 11. krajach.


Nowa, pierwsza od prawie 10 lat solowa płyta wokalisty i gitarzysty Pink Floyd podbiła listy przebojów na całym świecie, także w Polsce. 'Rattle That Lock' pokonało m.in. nowy album Lany Del Rey, który w większości krajów uplasował się zaraz za nowym dziełem Davila Gilmoura. Inspirowany "Rajem Utraconym" Miltona concept album to 10 nowych klimatycznych nagrań studyjnych, których współtwórcami są m.in. Zbigniew Preisner (aranżacje) i żona artysty - Polly Samson, która napisała teksty do większości utworów z płyty.

Albumowi towarzyszą dwa videoklipy, z czego najnowszy, do utworu "Today" można już teraz oglądać tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=wYXrQPidJkw

Nasza recenzja płyty:
http://www.rockmagazyn.pl/recenzja/1100,david-gilmour-rattle-that-lock.htm

David Gilmour o sukcesie "Rattle That Lock": "Niezależnie ile jest się w tym biznesie, bycie Numerem 1 to zawsze ekscytujące uczucie. Z tego miejsca ogromnie chciałem podziękować Polly , która napisała dla mnie teksty już na cztery płyty ze szczytu list przebojów - The Division Bell, On An Island, The Endless River, i teraz także Rattle That Lock, a także mojemu producentowi Philowi Manzanerze, który wyprodukował moje trzy ostatnie płyty."

David Gilmour wystąpi 25 czerwca na rynku Wrocławiu w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury. Poprzedni (i jedyny jak do tej pory) koncert Gilmoura w Polsce w 2006 roku zaowocował płytą "Live at Gdańsk", która jest jedynym koncertowym albumem artysty w jego solowej karierze.

"Rattle That Lock" - tracklista:

1. 5 A.M.
2. Rattle That Lock
3. Faces of Stone
4. A Boat Lies Waiting
5. Dancing Right in Front of Me
6. In Any Tongue
7. Beauty
8. The Girl in the Yellow Dress
9. Today
10. And Then...

Sony Music Polska / RM

Tagi: david gilmour
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.