Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Chris Cornell - wyniki konkursu!

9 Października 2015

Laureatami naszego konkursu zostali...


Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Spośród nadesłanych interpretacji dowolnego utworu Cornella najbardziej spodobały nam się te autorstwa: Zuzanny Pękali, Roberta Kubiaka i Iwony Zdyb :)

Osoby te otrzymują od nas po egzemplarzu płyty "Higher Truth" :) Gratulujemy! Skontaktujemy się z Wami mailowo w celu ustalenia szczegółów wysyłki.

A oto zwycięskie wypowiedzi:


"Utwór 'Steel Rain' z albumu Euphoria Morning to przykład solowej działalności artystycznej Chrisa Cornella. W dziele mamy do czynienia z przepiękną muzyką, wspaniałym wokalem mistrza oraz wybornym tekstem. W utwór wprowadzają nas słodko-gorzkie szarpnięcia strunami gitary- niby delikatne, subtelne, ale posiadające pewną moc, zapowiadające emocje występujące w piosence. To samo tyczy się głosu Chrisa Cornella, który jak zawsze zachwyca i powoduje, że ciarki przechodzą po plecach, zwłaszcza w momencie gdy artysta śpiewa tytułowe słowa "Steel Rain". Jeśli chodzi o tekst, w utworze można podziwiać nawiązania do natury poprzez słowa takie jak: słońce, niebo, kwiaty, trutnie oraz oczywiście deszcz, które nadają piosence subtelności. Chris Cornell stworzył utwór, który na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo przewidywalny i przeciętny, jednakże taki nie jest, o czym świadczy chociażby nieoczekiwana zmiana muzyki na końcu piosenki. Dzieło zachwyca, w całości, pod każdym względem, nie da się temu zaprzeczyć."


"Chris Cornell - "Seasons" (Ze ścieżki dźwiękowej do filmu ''Singles'')
Ten utwór urzekł mnie od pierwszego usłyszenia. W tej piosence słychać subtelne zawodzenia wokalisty Soundgarden, jak i twardsze, niższe ,,normalne'' śpiewanie Amerykanina. Głos Cornella jest jak gitara z przesterem, zmienia się w mgnieniu oka (a raczej ucha). Za instrumentarium starczy w tej kompozycji gitara akustyczna, naładowana energią bardziej niż elektryczne odpowiedniczki w bardziej rockowym anturażu. Akustyczna gra gitar, nie dość że jest w niej coś ścisłego, nawet klaustrofobicznego (początek), to w dalsze części piosenki dodaje folklorowego kolorytu i przestrzeni. Gdy uważnie wsłuchamy się w te dźwięki możemy usłyszeć akustyczne wprawki spod znaku Led Zeppelin, lecz są to tylko drobne podobieństwa brzmieniowe, a nie jakiekolwiek naśladownictwo. Podobnie jest z głosem Chrisa Cornella i jego wysokimi rejestrami zbliżonymi do możliwości wokalnych Robert Planta. Jestem tu daleki od porównań, bo dla mnie to w pewien sposób podobni głosowo, ale odmienni nie tylko epokowo tytani wokalni. Dla mnie ta kompozycja to jeden z najważniejszych (jeśli nie najważniejszy) akustyczny ,,wybryk'' w historii rocka. Aura brzmieniowa, młodzieńcze warunki wokalne Chrisa - TEN jedyny w swoim rodzaju, ORYGINALNIE BRZMIĄCY GŁOS GŁASZCZE MI UMYSŁ, A JEDNOCZEŚNIE ROZRYWA MI TRZEWIA I MÓZG. Ten utwór jest dla mnie niezwykły, magiczny.... i pozostanie istną duchową poświatą pierwszych fascynacji rockowo-akustycznych z pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych. Jego rockowy pazur, ale oparty na akustycznej, wręcz folkowej grze gitar i lirycznym podejściu do materii muzycznej to uczta dla zmysłu słuchu. Uczta, którą mogę się delektować wiele razy pod rząd. Perełka."


"Ten zdolny,interesujący i legendarny artysta miał kilka całkiem dobrych singli w karierze solowej. Ja od razu wyłapałam jeden z nich, który wyszedł 8 lat temu ispodobał mi się. To "YOU KNOW MY NAME". Utwór świetnie brzmi podczas moich podróży na rowerze, pociągiem i rozmyślań. Lubię go jakoś słuchać na dworze...Kawałek ma "coś" w sobie czego nie miały jego poprzednie single. Super melodie, zaskakujące brzmienia gitar i basu a także, co ważne!, był przecież jednym z utworów do części filmów o Bondzie, a to także mnie ucieszyło bo lubię tę filmową serię:) "You Know My Name" to piosenka która też dzieliła fanów, przynajmniej wzorując się na niektórych recenzjach, ale w moim przypadku - połączyła mnie jeszcze bardziej w zagłębianiu się w tego artystę , a w domu wszyscy ją lubią. Jak ktoś ma dość Audioslave i Soundgarden - to polecam ten utwór i całą płytę 'Carry On'"

RM

Tagi: chris cornell, konkurs
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.