Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Calexico - koncert w Warszawie!

30 Października 2015

Amerykańska formacja Callexico wystąpi już 11 listopada w warszawskim klubie Palladium.


W kwietniu tego roku pojawił się w sprzedaży najnowszy studyjny album formacji Calexico - "Edge of the Sun", który od razu zyskał mnóstwo pochlebnych opinii wśród krytyków i dziennikarzy muzycznych. Amerykański zespół z Tuscon w Arizonie, w ramach promocji nowego krążka, wystąpi 11 listopada w warszawskim klubie Palladium.

Muzykę Calexico, amerykańskiej formacji założonej w latach dziewięćdziesiątych przez Joey'a Burnsa i Johna Convertino, najczęściej klasyfikuje się jako alternatywne country, americana, roots rock lub indie folk. Twórczość grupy, której nazwa pochodzi od kalifornijskiego miasta, jest mocno zabawiona wpływami latynoamerykańskimi. To nieskomplikowana, ale niebanalna muzyka, pełna delikatnych dźwięków, które są mistrzowsko poskładane i zaaranżowane. Dodatkowo mnogość wykorzystywanych instrumentów oraz charakterystyczny wokal Joeya Burnsa powodują, że każda ich płyta jest prawdziwym rarytasem.

Z resztą członkowie bandu nigdy nie ukrywali swoich upodobań do latynoamerykańskiej twórczości, czy kultury. W jednym z wywiadów Joey Burns stwierdził, że Meksyk jest niesamowity zarówno muzycznie, jak i kulturowo. Ludzie tam są tak bardzo oddaleni od rzeczywistości. Na płycie "Edge of the Sun" gościnnie wystąpili m.in muzycy Band Of Horses czy Iron & Wine. Edge Of The Sun wychodzi z mroku i podąża w stronę światła lub balansuje gdzieś pomiędzy - mówi Burns.

O klasie Calexico świadczą nie tylko doskonałe kompozycje i mistrzostwo ich wykonania, ale i występy na żywo. Ich koncerty przypominają małe festiwale, podczas których usłyszeć możemy wiele odmiennych stylów i które zabierają publiczność w szaloną podróż po pustynnych bezdrożach, gdzieś na pograniczu USA i Meksyku.

Calexico
11 listopada 2015
Klub Palladium, Warszawa

BILETY:
Przedsprzedaż - 110 pln
W dniu koncertu - 120 pln

do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl

Klub Stodoła / RM

Tagi: calexico
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.