Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


DAVID GILMOUR - nowy klip!

13 Listopada 2015

"Faces of Stone" to trzeci singiel Davida Gilmoura z jego najnowszego albumu "Rattle That Lock".


Krążek trafił do sprzedaży 18 września 2015 i znalazł się na szczytach listach bestsellerów w aż 23 krajach. "Faces of Stone" to utwór napisany przez Davida Gilmoura. Jest to bardzo osobista piosenka o końcu jednego życia i początku innego, do napisania której zainspirowała go historia własnej rodziny. Sam David mówi o genezie tej kompozycji: "Pod koniec życia mojej matki, kiedy cierpiała na demencję, był krótki okres - około 9 miesięcy - kiedy jeszcze żyła, a moja córka dopiero co się urodziła. Ten utwór jest zadumą nad tamtym czasem. W szczególności odnosi się on do momentów, kiedy spacerowała po parku i "widziała" obrazy czy "kamienne twarze" zawieszone na drzewach."

Klip do "Faces of Stone" można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=0MlGYgmzk9Y

Utwór był współprodukowany przez Davida Gilmoura oraz Phila Manzanera. Klip do piosenki wyreżyserował Aubrey Powell (Hipgnosis).

Płyta "Rattle That Lock" dostępna jest w sprzedaży cyfrowej i streamingu (tutaj),a także na CD i w kolekcjonerskich boxach CD+DVD i CD+BluRay.

Sony Music Polska / RM

Tagi: david gilmour
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.