Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


DAVID GILMOUR - koncert!

27 Stycznia 2016

Artysta wystąpi wraz z 30-osobową orkiestrą 25 czerwca we Wrocławiu.

fot. Kevin Westenberg
fot. Kevin Westenberg

David Gilmour wyrusza w światową trasę koncertową promującą album 'Rattle That Lock' i rozpocznie ja nie gdzie indziej, jak w Polsce. Koncert planowany na 25 czerwca 2016 r. odbędzie się w ramach uroczystości obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016 we Wrocławiu, a bilety na niego właśnie trafiły do sprzedaży.

Koncert w Polsce będzie pierwszym z towarzyszeniem 30-osobowej orkiestry pod batutą wieloletniego współpracownika Gilmoura, Zbigniewa Preisnera. Dodatkową atrakcją będzie udział słynnego pianisty jazzowego Leszka Możdzera. Wydarzenie odbywające się na Placu Wolności przed Narodowym Forum Muzyki a jego transmisję wyemituje Telewizja Polska.

Ostatni występ Gilmoura w Polsce miał miejsce w 2006 roku w Stoczni Gdańskiej ku czci powstania związku zawodowego Solidarność. Jego zapis został wydany na płycie CD i DVD 'Live In Gdansk' a w koncercie wziął także udział inny członek Pink Floyd - Richard Wright.

Bilety dostępne są tutaj: https://sklep.ebilet.pl/en/Event/Details/2251799813685250

"Rattle That Lock" - czwarta solowa płyta Davida Gilmoura - ukazała się 18 września 2015 roku i z miejsca trafiła na szczyty listy sprzedaży w 11 krajach, także w Polsce. Płyta dotarła także na 1.miejsce listy sprzedaży albumów w 12 krajach. Trasa koncertowa promująca ten album obejmie w tym roku Europę i Amerykę Północną.

Sony Music Polska / RM

Tagi: david gilmour
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.