Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Gitarowy Rekord Guinnessa łączy Europę!

22 Kwietnia 2016

1 maja tysiące entuzjastów gitarowego grania przyjedzie do Wrocławia, aby wspólnie stworzyć Największą Gitarową Orkiestrę Świata.

fot. Agata Wladyczka
fot. Agata Wladyczka

Aby ustanowić nowy Gitarowy Rekord Guinnessa musi razem zagrać przynajmniej 7345 gitarzystów. Swoje uczestnictwo w tym gitarowym święcie potwierdzili m.in. Al Di Meola, Status Quo, Within Temptation, Guano Apes, DragonForce oraz Dżem.

"Możemy wspólnie zadziwić świat i pokazać, że muzyka jest uniwersalnym językiem - budującym autentyczne poczucie jedności w Europie i na świecie" - tak twórca Thanks Jimi Festival - Leszek Cichoński zachęca do udziału w 14. edycji

Gitarowego Rekordu Guinnessa, odbywającej się na wrocławskim rynku. Do udziału w imprezie w entuzjastycznych słowach zaprasza także największy gitarowy magazyn Guitar Player, okrzykując ją światowym fenomenem, "zarażającym" uczestników i artystów niesamowitą atmosferą. Wrocław i Gitarowy Rekord Guinnessa inspirują również inne miasta, aby wspólnie zagrać online! W poprzednich latach łączyliśmy się z 12 ośrodkami w Europie oraz w Australii. W tym roku Europejska

Stolica Kultury połączy się między innymi z Hiszpanią, Niemcami, Rosją, Czechami, Litwą, Białorusią, Węgrami i Norwegią, zamieniając Wrocław w Gitarowe Serce Europy. To dobra okazja, by ustanowić jeszcze jeden nieformalny rekord - Gitarowy Rekord Świata Online.

W tym samym czasie grać będą razem z nami San Sebastian, które razem z Wrocławiem nosi tytuł Europejskiej Stolicy Kultury oraz Drezno - miasto partnerskie Wrocławia, gdzie zostaną wysłane specjalne delegacje polskich muzyków. Połączymy się także z Oberhausen (Niemcy), Madrytem, Budapesztem, Kolbotn (Norwegia), Wilnem, Pragą, Mińskiem, Moskwą i Kaługą w Rosji, z polskich miast dołączy m.in. Koszalin i Tarnów. Wspomagać będą nas również Bukareszt, szwajcarskie Liestal i Rennes we Francji, które nagrają i prześlą pozdrowienia prosto na wrocławski rynek.

Prowadzona na żywo transmisja internetowa na stronie heyjoe.pl sprawi, że do imprezy mogą się przyłączyć wszyscy, którzy nie będą mogli uczestniczyć w biciu Rekordu osobiście. Tworząc Największą Gitarową Orkiestrę Świata Online wrocławska impreza daje początek "nowej świeckiej tradycji" - 1st of May - World Guitar Day.

Jeśli nie możecie być z nami 1 maja we Wrocławiu zachęcamy do śledzenia transmisji internetowej na stronie www.heyjoe.pl Transmisja rozpocznie się o godz.10.00, o godz.14.00 zapraszamy do pierwszej próby wspólnego grania online, a oficjalna próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa odbędzie się o godz. 16.00.

Thanks Jimi Festival jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Aktualne informacje oraz instrukcje jak zagrać na Gitarowym Rekordzie Guinnessa znajdziesz na stronie www.heyjoe.pl, www.facebook.com/GitarowyRekord
zapowiedź video: https://www.youtube.com/watch?v=gDqjI7G0cAE

materiały Organizatora / RM

Tagi: thanks jimi festival 2016
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.