Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


DAVID GILMOUR - już za tydzień we Wrocławiu!

18 Czerwca 2016

Legenda rocka na jeden scenie z Leszkiem Możdżerem i Zbigniewem Preisnerem wystąpi w sobotę 25 czerwca.

fot. Kevin Westenberg
fot. Kevin Westenberg

Mimo, że 25 tysięcy biletów na to wydarzenie sprzedało się w oka mgnieniu, fani rocka i muzyki gitarowej będą mogli zobaczyć koncert na żywo przed telewizorem - pierwsza część koncertu rozpocznie się o 21:45 w TVP2, a druga - od. 23:10 w TVP Rozrywka. Patrząc na oprawę dotychczasowych koncertów Mistrza, przed nami naprawdę niezwykła uczta audio-wizualna!

David Gilmour przyjeżdża do Polski także w ramach promocji swojej ostatniej płyty "Rattle That Lock". Pierwszy od prawie 10 lat koncept-album byłego wokalisty i gitarzysty Pink Floyd porył się w Polsce Złotem. Jego inspiracją była druga księga ‘Raju Utraconego' Johna Miltona, opowiadająca o wygnaniu Szatana z królestwa niebieskiego i jego podróży przez Pandemonium, Czyściec i Chaos. Wśród gości na płycie pojawił się m.in. więzienny chór The Liberty Choir, tekst na płytę napisała wieloletnia partnerka artysty, także artystyczna - Polly Samson. Nie tylko polskich fanów zelektryzowała także wiadomość, że orkiestracje na płytę przygotował Zbigniew Preisner, z którym artysta pracował przy swojej poprzedniej płycie.

Album dostępny jest na płycie CD (elegancka twarda oprawa, książeczka z tekstami i zdjęciami z pracy nad płytą), na winylu (z kodem do pobrania płyty w wersji cyfrowej) a także w specjalnych boxach CD+DVD oraz CD+Blu-Ray. Każdy z nich oprócz dodatkowego materiału audio-video (nagrania z prób, wersje live, filmy dokumentalne) zawiera także księgę drugą 'Raju Utraconego' oraz memorabilia (kostka do gry, pocztówki, plakat).

Sony Music Polska / RM

Tagi: david gilmour
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Forum

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.