Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


TEMPLE OF THE DOG - reedycja płyty i trasa!

22 Lipca 2016

Projekt Temple of the Dog reaktywował się, by zagrać pierwszą w historii trasę koncertową.


Temple of the Dog to supergrupa z Seattle w składzie: Chris Cornell (Soundgarden), Jeff Ament, Stone Gossard, Mike McCready i Matt Cameron (wszyscy czterej z Pearl Jam). W listopadzie zespół zagra pierwszą w historii (od czasu powstania w 1990 roku) trasę koncertową obejmującą 5 miast: Philadelphia, New York, San Francisco, Los Angeles i Seattle.

Przedsprzedaż biletów odbędzie się poprzez fanckluby Pearl Jam, Chris Cornell i Soundgarden od 27 lipca, natomiast do ogólnodostępnej sprzedaży trafią 29 lipca.
1,5$ z każdego biletu zostanie przekazane organizacji charytatywnej Chris and Vicky Cornell Foundation i dodatkowe $1.50 do charytatywnej organizacji Pearl Jam Vitalogy Foundation.

Trasa koncertowa jest powiązana z 25 leciem wydania legendarnego albumu "Temple of The Dog", który oryginalnie ukazał się 16 kwietnia 1991 roku. "Chcieliśmy zrobić jedną rzecz, której wcześniej nie zrobiliśmy... zagrać koncerty i zobaczyć jakie to jest uczucie być zespołem, z którego odeszliśmy 25 lat temu" - skomentował Cornell informację dot. planowanej trasy koncertowej.


30 września pod skrzydłami wytwórni Universal Music ukaże się specjalna edycja płyty "Temple of the Dog z okazji 25 lecia jej wydania. Kolekcja ukaże się w 4 formatach: Super Delxue box (4 płyty), podwójny winyl, 2 CD Deluxe i pojedynczy CD, zawierający oryginalny album, ponownie zmiksowany przez Brendana O'Briena.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj: https://templeofthedogshop.com/

Temple of the Dog powstało na prochach legendarnej formacji z Seattle Mother Love Bone, po śmierci frontmana (przedawkowanie narkotyków) Andy'ego Wooda, który był bliskim przyjacielem i współlokatorem Chrisa Cornella. Chris napisał dwie piosenki "Say Hello 2 Heaven" i "Reach Down" pierwotnie bez zamiaru publikowania, tylko dla ukojenia wewnętrzy bólu po stracie przyjaciela. Potem pomyślał, że mógłby je nagrać z pozostałymi członkami Mother Love Bone w hołdzie dla Andy'ego. Gossard i Ament zaczęli właśnie grać z gitarzystą Mikem McCreadym, do których dołączył perkusista Soundgarden Matt Camron. I tak zaczęli nagrywać demo, bez żadnych komercyjnych oczekiwań, po prostu chcieli stworzyć coś pięknego, dla swojego zmarłego przyjaciela. Gossard skomentował "łnajłatwiejsza i najpiękniejsza płyta, w której nagrywaniu brałem udział", a Cornell dodaje: "Płytę Temple po prostu nagrywaliśmy z ogromną radością. Nie interesowało nas co ktokolwiek, poza naszą grupą przyjaciół, będzie o tym myślał. To jest pierwsza i być może jedyna płyta nagrana bez żadnego stresu".

Symultanicznie Gossard, Ament i McCready byli w trakcie tworzenia swojego nowego projektu, który po 6 miesiącach był znany już jako Pearl Jam. Wokalista z San Diego, Eddie Vedder, wpadł do studia, by nagrać chórki do 3 numerów TOTD. Przy tworzeniu "Hunger Strike" Cornellowi potrzebny był do duetu drugi wokalista. Vedder doskonale się wpasował i tak powstał singiel, który dotarł do 4 miejsca listy Billboard's Mainstream Rock Tracks. Temple of the Dog występowali na żywo dosłownie kilka razy, głównie w Seattle w listopadzie i grudniu 1990 roku. Koncerty te zostały owiane legendą!


Trasa koncertowa 2016 przedstawia się następująco:

11/04 Philadelphia, PA Tower Theater
11/07 New York, NY Madison Square Garden
11/11 San Francisco, CA Bill Graham Civic Center
11/14 Los Angeles, CA The Forum
11/20 Seattle, WA Paramount Theater

Zapowiedź koncertów: https://youtu.be/eynp4SLlJLI

Universal Music Polska / RM

Tagi: temple of the dog
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.