Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


The xx na dwóch koncertach w Polsce!

11 Października 2016

Londyński zespół wystąpi 30 listopada w Poznaniu i 1 grudnia w Warszawie.


Kiedy kilkanaście dni temu The xx ogłaszali swój koncertowy powrót, wydawało się, że uprzywilejowana będzie publiczność w Ameryce Południowej. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Na przełomie listopada i grudnia The xx zagrają 5 koncertów w Europie Wschodniej. Będą to pierwsze występy zespołu od listopada 2014 roku i dwa z nich zobaczy polska publiczność. 30 listopada grupa wystąpi w Hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich, dzień później formacja pojawi się w Warszawie - 1 grudnia zagra w Nowym Teatrze. Oficjalnym suportem na obu koncertach będzie norweska artystka Jenny Hval. Przedsprzedaż biletów rozpocznie się we wtorek, 18 października na stronie www.alterart.pl. 20 października bilety trafią do sprzedaży ogólnej.

The xx to Romy Madley Croft, Oliver Sim i Jamie Smith. Londyńskie trio wydało dotychczas dwa znakomicie przyjęte albumy - debiut nagrodzony Mercury Music Prize i jego następcę - "Coexist". Oba sprzedały się w blisko 2,5 milionowym nakładzie. Zagrali wyprzedaną trasę koncertową, byli headlinerami największych światowych festiwali, w tym swojej własnej imprezy - Night + Day Festival. Ostatni raz zeszli wspólnie ze sceny 5 listopada 2014 w nowojorskim Guggenheim Museum. W tym samym składzie, choć nie pod szyldem The xx można było ich usłyszeć w ubiegłym roku na solowym albumie Jamiego, który jako Jamie xx wydał jedną z najlepszych elektronicznych płyt 2015 roku - "In Colour".

The xx obecnie pracują w studiu nad swoim trzecim, wyczekiwanym albumem. Jesienią 2014 pisali o nadchodzącej płycie następująco: "Ciężko pracowaliśmy nad kompozycjami i nagrywaniem nowej muzyki w kilku zupełnie różnych miejscach na świecie. Wiosną spędziliśmy kilka tygodni w niezwykłym i niepowtarzalnym mieście, jakim jest Marfa, w stanie Texas. Potem, latem byliśmy na Islandii. Wreszcie wróciliśmy do Londynu, by ponownie komponować ale także pobyć w domu. Wkrótce przenosimy się do Los Angeles i kontynuujemy proces nagrywania". Tak, to słowa sprzed trzech lat, ale czujemy, że opisują proces, który niedługo znajdzie swój finał...

The xx + suport: Jenny Hval

30.11.2016 Poznań, Hala nr 2 MTP Ceny biletów: 125 PLN do 29.11.2016 / 140 PLN w dniu koncertu

1.12.2016 Warszawa, Nowy Teatr Ceny biletów: 155 PLN

Przedsprzedaż w ALTERKLUBIE - od 18 października
Uruchomienie ogólnodostępnej sprzedaży - od 20 października

Alter Art / RM

Tagi: the xx
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Forum

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.