Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


JEAN-MICHEL JARRE - nowy album w grudniu!

20 Października 2016

Nowa płyta artysty zatytułowana "Oxygene 3" trafi na półki sklepowe 2 grudnia.


Jean-Michel Jarre to artysta wyjątkowy. W ciągu ostatnich 40 lat skomponował, nagrał i wyprodukował muzykę niepowtarzalną i ponadczasową, która zniewala i inspiruje fanów artysty na całym świecie. Muzyczna podróż JMJ zaczęła się cztery dekady temu we Francji wraz z premierą debiutanckiego albumu artysty zatytułowanego "Oxygene" Dzięki międzynarodowej edycji tej płyty w 1977 roku muzyka elektroniczna stała się niezwykle popularna a sam album odnotował rekordową sprzedaż.

Dziś, 40 lat po ogromnym sukcesie "Oxygene" i 20 lat od premiery kolejnej jego części "Oxygene 7-13" Jean-Michel Jarre dopełnił trylogię albumem "Oxygene 3" zawierającym siedem nowo skomponowanych i nagranych utworów. Zamiarem artysty podczas pracy nad nowymi elementami "Oxygene" nie było cofniecie się w czasie, ale zaktualizowanie swojego kultowego dzieła.

"Niekoniecznie lubię rocznice... ale kiedy dwa lata temu nagrywałem album "Electronica" zrobiłem kawałek (dziś zatytułowany Oxygene 19), który dał mi do myślenia, jaki byłby album "Oxygene" gdybym skomponował go dzisiaj."

"Pierwszy "Oxygene" powstał w czasach "winylowych." Myślałem wtedy o albumie podzielonym na dwie części, na dwie strona A i B. Jedna strona była jaśniejsza, druga mroczna. Dziś "Oxygene 3" też ma właściwie dwie strony..."

"Pierwszy "Oxygene" zrobiłem w domowym studio na ośmiościeżkowym magnetofonie z nielicznymi instrumentami. Takie minimalistyczne podejście starałem się zachować również w "Oxygene 3." Niektóre fragmenty są zbudowane wokół jednego lub dwóch elementów, tak jak w pierwszej części"

Saga "Oxygene" odkrywa ambiwalencję pomiędzy kosmosem a naszą przestrzenią życiową i dlatego grafika albumu ma zasadnicze znaczenie. Motyw czaszki stworzony przez grafika Michela Grangera powtarza się zarówno na części pierwszej jak i trzeciej trylogii.

"40 lat temu odkryłem artystyczny świat Michela Grangera i od razu poczułem całkowitą adekwatność jego twórczości z muzyką, którą komponowałem. Okładka albumu mroczna i surrealistyczna była ekologicznym sygnałem ostrzegawczym, stała się dla mnie nierozerwalnie związana z moją muzyką. Chciałem , aby okładka do "Oxygene 3" pozostała w tym samym duchu i dlatego poprosiłem Michela Grangera o pozwolenie na wykonanie kolejnej wersji okładki."

Jean-Michel Jarre sprzedał ponad 80 milionów płyt na całym świecie, jego koncerty uznawane są za jedne z najbardziej spektakularnych wydarzeń w świecie muzyki.

4 października w Cardiff Motorpoint Arena ruszyła trasa koncertowa ELECTRONICA-Tour, która zagości na największych europejskich arenach. Podczas trasy, jak obiecuje artysta fani będą mieli okazję usłyszeć fragmenty albumu "Oxygene 3."

Jean-Michel Jarre wystąpi przed polską publicznością na dwóch koncertach: 5 listopada w Łodzi i dzień później w Katowicach.

Album "Oxygene 3" będzie dostępny na płycie CD, płycie winylowej oraz w kolekcjonerskim boxie zawierającym wszystkie trzy edycje "Oxygene" (na CD i płytach winylowych.)


Oxygene 3:

1. Oxygene Part 14
2. Oxygene Part 15
3. Oxygene Part 16
4. Oxygene Part 17
5. Oxygene Part 18
6. Oxygene Part 19
7. Oxygene Part 20

Sony Music Polska / RM

Tagi: jean-michel jarre
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.