Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Zacier - za tydzień nowa płyta!

5 Stycznia 2017

13 stycznia ukaże się nowa płyta Zaciera "Podróże w czasie, czyli park, rower i wiewiórki".


Na płytę składa się dziewiętnaście utworów, utrzymanych w charakterystycznym dla Zaciera stylu - ironicznych, niekiedy groteskowych tekstów i muzyki czerpiącej z estetyki punk-rocka.

W nagraniu płyty muzykom Zaciera - Mirosławowi Jędrasowi, Michałowi Jędrasowi i Andrzejowi Matuszczakowi towarzyszyli artyści związani z zespołem Z Całym Szacunkiem Dzika Świnia - Aleksander Korecki, Tomasz Grochowalski i Wojciech Ruciński, a także gitarzysta Kultu, Wojciech Jabłoński. Jak opowiada sam Zacier, "doszło do współpracy niebanalnej, gdyż połączyły siły dwa skrajnie różne zespoły - z jednej strony w pełni profesjonalny zespół jazzowy, z drugiej naiwna, amatorska grupa skifflowa Zacier. (...) Ostatecznie piosenki pozostały surowe, chropowate, bez nadmiernego retuszu, brzmienie jest brudne w dobrym tego słowa znaczeniu, a
charakter płyty jak najbardziej buntowniczy i zacierowy".

Zacier, jako twór muzyczno-prowokacyjno-pijacki o rodowodzie electronic-folk-punk-rock'owym, powstała w 1984 roku. Zacier to skrót od: Zrzeszenie Artystów Cierpiących i Entuzjastycznie Rżnących. Liderem grupy jest doktor nauk medycznych Mirosław Jędras, znany również jako Zacier. Jest on autorem wszystkich piosenek formacji. Zacier występował z wieloma artystami - Kazikiem Staszewskim i Kultem, Kubą Sienkiewiczem i Elektrycznymi Gitarami, Kabanosem, Marcinem Bąkiem i WU-HAE. Od dziesięciu lat jest gospodarzem imprezy o nazwie "Wieczór Twórczości Żenującej ZACIERALIA" - która w tym roku odbędzie się 13-14 stycznia w warszawskiej Progresji.

SP Records / RM

Tagi: zacier
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.