Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Dirty Projectors zapowiadają nowy album!

21 Stycznia 2017

Płyta zatytułowana "Dirty Projectors" pojawi się w sprzedaży 24 lutego nakładem Domino Recording.


Po singlach i teledyskach "Keep Your Name" oraz "Little Bubble" utwór "Up In Hudson" jest kolejnym, który promuje to wydawnictwo - klip do obejrzenia tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=YpCruYl7kz4


Choć album zatytułowany ‘Dirty Projectors', jest tym czego pragnęliśmy i oczekiwaliśmy od Dirty Projectors, to jednak trudno było go sobie wyobrazić, czy się go spodziewać. Chociaż karierę tego projektu naznaczyły zaskakujące konceptualne kombinacje, nieoczekiwane stylistyczne zwroty i wielokrotnie zmieniający się zestaw personalny, w końcu przyszedł czas na nowy album.

Dave Longstreth, założyciel i jedyny stały członek Dirty Projectors, ruszył do źródeł swojej muzyki. Zbudował zespół i aranżacje na potrzeby piosenek, nad którymi akurat pracował. ‘Dirty Projectors' to przełomowy album. Wypełniły go utwory wynikłe z rozterek sercowych i depresji, będących rodzajem leczenia ran i oczyszczenia.

Dave Longstreth nie widział przyszłości tych utworów w Dirty Projectors aż do momentu, gdy wybrał się do Los Angeles i spotkał Ricka Rubina, który przekonał go, że te piosenki są dokładnie tym, co powinno znaleźć się na jego nowej płycie. Elementem przykuwającym uwagę jest brak kobiecych głosów, które nie pasowały do tematu płyty. Ponadto rozwój umiejętności jako aranżera i producenta skłonił go do skupienia się na własnym głosie, co dało rewelacyjny rezultat. Od strony produkcyjnej, Dave Longstreth nie zrezygnował z tradycyjnych znaków rozpoznawczych, jak charakterystyczne partie gitar czy harmonie wokalne, jednak całość została wzbogacona nowymi elementami, jak świeże rozwiązania rytmiczne, elektryczny fortepian Rhodesa, Wurlitzer, sekcja dęta czy kwartet smyczkowy, fortepian i syntezatory modularne. Zaś całość, na wyższy poziom przeniosły brzmienia wirtualnych instrumentów jak Kontakt, czy Arturia.

Sonic Records / RM

Tagi: dirty projectors
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Forum

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.