Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Mark Lanegan Band - nowy krążek!

10 Lutego 2017

28 kwietnia na półki sklepowe trafi najnowsze wydawnictwo Mark Lanegan Band zatytułowane "Gargoyle".


Płyta ukaże się nakładem wytwórni Heavenly Recordings. Na krążku znajdzie się 10 utworów. Do współpracy nad albumem Mark Lanegan zaprosił starych znajomych - Josha Homme'a, Grega Dulli oraz Duke'a Garwooda. "

"Nocturne": to pierwszy zwiastun nowego wydawnictwa, do posłuchania tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=iFujHxtUsCY

Na początku 2016 r. Mark Lanegan rozpoczął, w swoim domu w LA, pracę nad kolejnym albumem. Kiedy poszukiwał pomysłów i inspiracji otrzymał maila od angielskiego muzyka Roba Marshalla, który dziękował mu za jego wkład w nowy projekt - Humanist. Panowie poznali się w 2008 r. Marshall ze swoim zespołem Exit Calm (obecni były jego członek) supportował grupę Soulsavers, z którą Mark występował na scenie. Rob postanowił spłacić dług i zaoferował Lanegan'owi pomoc przy nowym albumie. Po niespełna 10 dniach Rob przesłał Markowi 10 kawałków. W końcowym efekcie Lanegan wykorzystał 6 utworów, do których napisał tekst i dodał co nieco od siebie. Pozostałe cztery kompozycje zostały zarejestrowane i wyprodukowane przez Alaina Johannesa w Zachodnim Hollywood.

"Czuję, że jestem lepszym songwriterem niż byłem 15 lat temu. Nie wiem czy sam siebie oszukuję, ale jest mi łatwiej komponować o odczuwać z tego powodu satysfakcję. Może podchodzę do siebie z większym dystansem i praca nie jest dla mnie bolesnym procesem. Moje zainteresowanie muzyką wynika z faktu, że mogę współpracować w innymi ludźmi. Lubię patrzeć na pewne zjawiska poprzez pryzmat innych osób. To o wiele bardziej ekscytujące niż własna perspektywa" - mówi Mark Lanegan.


"Gargoyle" - tracklista:

1. Deaths Head Tattoo
2. Nocturne
3. Blue Blue Sea
4. Beehive
5. Sister
6. Emperor
7. Goodbye To Beauty
8. Drunk On Destruction
9. First Day Of Winter
10. Old Swan

Mystic Production / RM

Tagi: mark lanegan band
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.