Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


THE CRANBERRIES - nowy album!

16 Marca 2017

28 kwietnia ukaże się nowy, wyjątkowy album The Cranberries zatytułowany "Something Else".


Album powstał z udziałem Irish Chamber Orchestra i zawiera zbiór hitów zespołu w nowych, akustycznych aranżacjach oraz trzy zupełnie nowe utwory: "The Glory", "Rupture" i "Why".

Jako zapowiedź albumu zespół zaprezentował utwór "Linger", który pierwotnie znalazł się na debiutanckim albumie The Cranberries "Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We" wydanym w 1993 roku. Dolores O'Riordan tak wspomina ten kawalek: "To była pierwsza piosenka stworzona przeze mnie po dołączeniu do The Cranberries. Ja miałam wtedy 18 lat, najmłodsza osoba w zespole 16 lat i z pewnością nie wyobrażaliśmy sobie, że to bedzie duży przebój".

"Linger" w nowej wersji można posłuchać tutaj

Na "Something Else" znajdują się również premierowe kompozycje. Pierwsza z nich, "The Glory", powstała w sali prób Irish Chamber Orchestra. Wokalistka tak wspomina powstanie tego utworu: "Pisząc ten numer, myślałam o tym, że zawsze jest nadzieja, że zawsze jest światełko w tunelu, nieważne jak ciężki moment w życiu mamy. To czasami jest wyjątkowo trudne, ale zawsze trzeba myśleć pozytywnie i szukać wyjścia z sytuacji". Kolejna nowa piosenka, "Rupture", opowiada o depresji i problemie poradzenia sobie z nią, natomiast utwór "Why?" powstał po śmierci ojca Dolores.

The Cranberries, zaraz po wydaniu albumu "Something Else", pojawią się w Polsce i 1 maja zagrają koncert we Wrocławiu podczas Thanks Jimi Festival.

The Cranberries mają na swoim koncie sześć albumów, które sprzedały się w ponad 40 milionach egzemplarzy. Dyskografię zamyka płyta "Roses" z 2012 roku.

"Somebody Else" - tracklista:

Linger
The Glory
Dreams
When You're Gone
Zombie
Ridiculous Thoughts
Rupture
Ode To My Family
Free To Decide
Just My Imagination
Animal Instinct
You & Me
Why

RM

Tagi: the cranberries
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Forum

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.