Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Greg Koch we Wrocławiu!

6 Kwietnia 2017

Greg Koch, amerykański wirtuoz gitary zagra 1 maja we Wrocławiu podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa.


Jeden z najbardziej cenionych gitarzystów na świecie przyjedzie do Wrocławia pomóc ustanowić nowy Gitarowy Rekord Guinnessa. Rekord jest nasz: rok temu "Hey Joe" graliśmy na 7356 gitar. W tym roku liczymy na więcej! Jedną z gwiazd, która pomoże nam pobić ten wynik jest amerykański wirtuoz Greg Koch.

Mało który gitarzysta jest tak ceniony przez swoich kolegów z branży. Do wspólnego grania i nagrywania zapraszają go największe sławy gitary, wielu z nich mówi o Kochu wprost i z nieukrywanym zachwytem "to mój ulubiony gitarzysta". W gronie fanów talentu, techniki, muzykalności i osobowości Grega są takie tuzy, jak Joe Bonamassa, Steve Vai, Eric Johnson czy Andy Timmons.

Gitarzysta totalny
U Kocha perfekcyjna technika łączy się z wyczuciem stylów i umiejętności ich łączenia, z niespotykaną wręcz wszechstronnością. Jazz, r'n'b, funky, blues, grunge, shuffle, country, rock, boogie i wiele innych stylów - potrafi to zagrać i zmieszać zachowując balans i smak. Jest przy tym mistrzem brzmienia: zazwyczaj gra na seryjnie wyprodukowanym instrumencie podpiętym wprost do zwykłego wzmacniacza. Nie używa wyszukanych efektów, naszpikowanych elektroniką procesorów czy - jak wielu znanych gitarzystów - robionego specjalnie na zamówienie drogiego sprzętu. Wszystko to osiąga na gitarach i wzmacniaczach firmy Fender, której jest endorserem.

Zamiłowanie do tej marki i prostej konfiguracji odziedziczył po swoim idolu, Jimim Hendriksie - urodzony w Milwaukee w 1966 roku Koch zafascynował się jego utworami mając zaledwie dwanaście lat. Od razu rozpoczął przygodę z gitarą grając ze słuchu utwory, które usłyszał radiu i telewizji. Potem studiował jazz na University of Wisconsin-Stevens Point, w 1989 roku zdobył pierwszą nagrodę na gitarowym konkursie, w którym oceniał go legendarny bluesman Buddy Guy. Na jego koncie zaczęły pojawiać się kolejne wyróżnienia, uhonorowano go m.in. trzykrotnie Wisconsin Area Music Awards w kategorii Gitarzysta Roku (1992, 1994 1999). Wydaje płyty, pisze muzykę do licznych reklam telewizyjnych i radiowych, prowadzi lekcje i warsztaty, wydaje podręczniki do nauki gry. - Uważam, że Greg Koch jest kandydatem do miana aktualnie najlepszego gitarzysty świecie. Jego brzmienie i styl są bezkonkurencyjne. Jest strasznie dobry. To był prawdziwy zaszczyt grać z nim - powiedział o Kochu sam Joe Bonamassa.

Koch i wrocławski Rekord
Obecność Amerykanina na wrocławskim festiwalu nie jest przypadkowa: grał już z nami w 2010 roku, a po występie na rynku dał koncert na Wyspie Słodowej. Także w tym roku zagra we Wrocławiu dwa razy - pojawi się na scenie na rynku, a potem o godz 18.00 z pełnym koncertem wystąpi w klubie festiwalowym Stary Klasztor przy ul. Purkyniego 1. Po jego koncercie zaplanowano jam session z udziałałem gości festiwalu, w którym, znając pasję Kocha do muzyki, zapewne nie zabraknie i jego.

Wrocławskie Święto Gitary w tym roku poświęcone jest nie tylko Hendrixowi, ale także zmarłemu 10 lat temu Tadeuszowi Nalepie: 30 kwietnia w Starym Klasztorze odbędzie koncert, podczas którego twórczość "ojca polskiego bluesa" przypomni Leszek Cichoński i jego goście. Dzień potem, 1 maja, tradycyjnie podejmiemy próbę bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa na rynku, a w kompleksie Hali Stulecia odbędzie się Koncert Gwiazd. Zagrają The Cranberries, Dog Eat Dog, Lacuna Coil i Acoid Drinkers. Impreza jest częścią festiwalu 3-Majówka 2017, w którym udział wezmą m.in. Toy Dolls, Renata Przemyk, Katarzyna Nosowska, Brodka, Lady Pank, Kult, Illusion, Krzysztof Zalewski, Czesław Śpiewa, Łąki Łan, Luxtorpeda, Natalia Przybysz, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble, Paweł Domagała i zespół 5'Nizza z Ukrainy.

1.05.17 godz. 10.00 - 16.30 Rynek, Wrocław
GITAROWY REKORD GUINNESSA 2017
Potrzebujemy 7356 gitar i Ciebie!
Zagrają z nami: Greg Koch, Jan Borysewicz, Leszek Cichoński, Paweł Domagała i wielu mistrzów gitary w Polski i zagranicy
wstęp wolny!

1.05.17 godz.18.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
GREG KOCH BAND
oraz Gitarowe Jam Session
bilety: 20 zł
Dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2017 - wstęp wolny!

materiały Organizatora / RM

Tagi: greg koch, gitarowy rekord guinnessa
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.