Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


STRAIN zagra w Jarocinie!

14 Lipca 2017

Wrocławski zespół Strain wystąpi na festiwalu w Jarocinie w najbliższą niedzielę 16 lipca.


Jarocin Festiwal 2017 to nie tylko czterdzieści koncertów na czterech scenach. To również szereg wydarzeń towarzyszących, skierowanych dla dzieci i młodzieży, które odbywać się będą od samego rana w ciągu trzech dni festiwalowych. Oprócz zagrania koncertu z utworami z ostatniej płyty "Strain" i nadchodzącej - wokalista zespołu Mateusz Galecki dzień wcześniej weźmie także udział w Czytelni rozproszonej - wraz z Kasią Stoparczyk z radiowej Trójki i innymi artystami (m.in. Wacław Vogg Kiełtyka -Decapitated, Kuba Kawalec i Łukasz Cegliński - Happysad, Wojciech Waglewski, Kuba Wandachowicz -Tryp, będzie czytać fragmenty książek dla dzieci, a także odpowiadać na najtrudniejsze pytania zadane przez najmłodszych.

Strain to doceniani przez krytyków godni reprezentanci rasowego, klasycznego rocka. Główną inspiracją zespołu jest muzyka lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i to, na czym się opierała - blues. Muzycy stawiają sobie za cel "poszukiwanie i tworzenie nowej jakości w tak już wyeksploatowanym rock'n'roll'uoraz przywołanie ducha tych minionych lat". Od roku 2012 Strain regularnie koncertuje, posiada na swoim koncie ok. 200 występów klubowych, plenerowych i telewizyjnych w Polsce oraz w Niemczech. Zespół grał wielokrotnie wspólnie z formacjami TSA, AcidDrinkers i Luxtorpeda oraz dzielił sceny z takimi międzynarodowymi markami jak Saxon, Black LabelSociety czy Blues Pills. Obecnie formacja daje kilkadziesiąt występów rocznie.

W 2013 grupa wydała swój pierwszy autorski singiel Hands, a z początkiem roku 2015 premierową płytę długogrającą - "STRAIN" - na której zagościli m.in. Janusz Niekrasz (TSA), Wojciech "Jankiel" Moryto (AcidDrinkers) oraz Krzysztof "Zalef" Zalewski. Album grupy z utworami Zbudź się, Dog czy The One Kept In ujrzał światło dzienne dzięki pracy producenckiej Bartosza Straburzyńskiego, znanego m.in. ze współpracy z Lechem Janerką.

Zbierając bardzo dobre recenzje w krajowej prasie muzycznej zespół został nominowany do prestiżowej nagrody "Płyta Rocku" rozgłośni Antyradio. Wiosną tego samego roku STRAIN zakończył, wspólną, jubileuszową trasę koncertową z grupą AcidDrinkers, która świętowała 25-lecie działalności. Zdobył w tym samym czasie własne laury artystyczne: - I Miejsce Międzynarodowych Konfrontacji Muzycznych "Muzyczna Jesień" w Grodkowie 2015; - I Miejsce jeleniogórskiej "Ligi Rocka" 2015; - Grand Prix festiwalu "Śliwka Fest" 2015. W 2016 roku Strain pojawił się w ostatniej, 11 edycji Must Be The Music. Otrzymując znakomite oceny jurorów: Kory, Tymona Tymańskiego, Elżbiety Zapendowskiej oraz Adama Sztaby - dotarł do odcinka finałowego. W tym czasie pojawiły się również nowe utwory, stanowiące wstęp do drugiej płyty zespołu, która ukaże się w tym roku.

Jarocin Festiwal 2017 odbędzie się w dniach 14-16 lipca w różnych lokalizacjach na terenie całego miasta. Na głównych scenach zagrają m.in. VooVoo, Krzysztof Zalewski, Hey, Decapitated, LaoChe, Hey, Fish Emade Tworzywo, Dezerter, Natalia Przybysz, Wojtek Mazolewski Quintet, Mitch&Mitch, Tomasz Stańko&EnricoRava. Zagraniczną gwiazdą festiwalu jest formacja Pere Ubu. Podczas festiwalu zespół Strain zagra utwory ze swojej ostatniej płyty "STRAN" na Scenie Nad Stawem. Nie zabraknie także nowych utworów - z nadchodzącej płyty, która ma się ukazać na jesieni tego roku.

Strain / Skład zespołu:
Mateusz Galecki - śpiew, gitara, Rafał Zakrzewski - gitara, śpiew, Adam Rajczyba - gitara basowa, Natan Żakowicz - perkusja

STRAIN - The One Kept In: https://www.youtube.com/watch?v=GnUD-7Qw5Fo
STRAIN - Hands: https://www.youtube.com/watch?v=g8IZMaxJ7OE
STRAIN - Zbudź się: https://www.youtube.com/watch?v=FSQDjhChPc8
STRAIN - Grażyna: https://www.youtube.com/watch?v=ua8oi9HiMBg

heyjoe.pl / RM

Tagi: strain, jarocin festival 2017
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Forum

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.