Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


CLOSTERKELLER - nowy album i trasa!

18 Sierpnia 2017

Premiera nowego albumu zatytułowanego "Viridian" odbędzie się 22 września.


CLOSTERKELLER to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. "klimatycznego" rocka, okrzyknięty mianem kultowej formacji na polskiej scenie muzycznej, którego liderką jest Anja Orthodox - jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem i charyzmą. Muzyka grupy jest bardzo zróżnicowana; od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do nieco "zakręconego" pop-rocka, a mocne akcenty stanowią monumentalne gotyckie kompozycje.

Po sześciu latach od ostatniego krążka "Bordeaux", zespół zapowiada wydanie jesienią tego roku kolejnego, dziesiątego albumu studyjnego, którego wydawcą jest Universal Music Polska. Materiał został już zarejestrowany w studio "KULTOWE" Adama Toczko, który jest jednocześnie jego producentem muzycznym. Będzie to pierwszy album w nowym, odmłodzonym składzie CLOSTERKELLER, gdzie w studio zadebiutował m.in. syn Anji Orthodox , perkusista Adam Najman. Obok nich zespół tworzą: klawiszowiec Michał Rollinger, basista Aleksander Gruszka, oraz nowy, młody gitarzysta Michał Jarominek.

O nowym wydawnictwie liderka zespołu Anja Orthodox mówi: "To kolejna kolorowa płyta tym razem w zieleni, kolorze życia i nadziei. Część utworów na Viridian jest uporządkowaniem przeszłości, a część zupełnie nowych powstałych już w tym odmłodzonym składzie i te są moim zdaniem najlepsze co mnie bardzo cieszy. Przez to płyta jest szalenie zróżnicowana muzycznie od utworów miękkich do mocno rockowych. W tekstach poruszyłam głównie temat walki ognia z wodą gdyż w taki sposób toczyło się moje życie w ostatnich latach ale są też dwa teksty takie społeczno-polityczne oraz klimaty bajkowo-oniryczne czyli też duża różnorodność. Głos mi chodzi znakomicie, jeszcze nigdy tak sprawnie nie poradziłam sobie w studio, aż jestem zdziwiona. Po raz pierwszy oddałam produkcję w czyjeś ręce - chłopaków i naszego realizatora Adama. To jest wielki eksperyment, ale w końcu bez takich rzeczy nie ma postępu toteż trzęsie mną, ale trzymam twarz na kłódkę. No, tak... prawie!".

W ramach promocji albumu zespół przygotował dla fanów ponad trzydzieści koncertów które odbędą się pod szyldem jesiennej trasy koncertowej "ABRACADABRA VIRIDIAN TOUR 2017". Closterkeller wystąpi w towarzystwie zaproszonych na trasę kilku zespołów. Kilkanaście koncertów w ramach tej trasy zagra zespół PAMPELUNA, który będzie promował swój nowy studyjny album "BUNT".

Lista koncertów:

21.09. - Białogard
22.09. - Darłowo
23.09. - Szczecin
24.09. - Gorzów Wkp.
29.09. - Legnica
30.09. - Radków
01.10. - Włocławek
13.10. - Siedlce
14.10. - Chełm
15.10. - Lublin
28.10. - Elbląg
29.10. - Gdynia
31.10 - Łódź
03.11. - Zabrze
04.11. - Opole
05.11. - Lubin
10.11. - Zielona Góra
11.11. - Żagań
12.11. - Wrocław
17.11. - Kutno
18.11. - Piła
19.11. - Bydgoszcz
24.11. - Łomża
25.11. - Płock
01.12. - Ostrów Wkp.
02.12. - Miłosław
03.12. - Poznań
08.12. - Częstochowa
09.12. - Kraków
10.12. - Bielsko Biała

Universal Music Polska / RM

Tagi: closterkeller
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.