Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


FOO FIGHTERS - wkrótce nowa płyta!

29 Sierpnia 2017

Nowy krążek FF zatytułowany "Concrete And Gold" będzie miał swoją premierę już 15 września.


Po świetnym przyjęciu singla "Run" Foo Fighters wracają z drugą odsłoną nowej płyty - utwór i teledysk "The Sky Is A Neighborhood" dostępny jest tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=TRqiFPpw2fY

Jak twierdzi sam Dave Grohl - "to największa dźwiękowa rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiliśmy". "Któregoś dnia leżałem i obserwowałem gwiazdy - kontynuuje Grohl - i pomyśłałem o nich jako miejscach, na których istnieje życie. Skoro są w swoim sąsiedztwie, to muszą ze sobą współgrać. I tak powstał tytuł utwór, jeszcze bez muzyki. Póżniej powtarzając sobie ten tytuł, muzyka sama pojawiła się w mojej głowie." Pojawiła się tak szybko, że utwór nagrany został w jedno popołudnie przez Grohla, Taylora Hawkinsa, Nate'a Mendela, Chrisa Shifletta, Pata Smeara i Rami'ego Jaffee. Po jej zarejestrowaniu cały zespół wiedział, że właśnie skompletowali wszystkie kawałki na płytę. Nagrali wielki, rockowy album ze znanym z jazzowo-popowych produkcji Gregiem Kurstinem.

Razem z premierą singla Foo Fighter udostępnili także aplikacje, umożliwiającą każdemu fanowi FF przekształcenie swojego telefonu w narzędzie do odkrywania nieba w okolicy: wejdź na stronę https://sky.foofighters.com/ z telefonu, aby stworzyć własną kulistą mapę nieboskłonu wykrywającą konstelację na nocnym niebie - wszystko to w rytm utworów Foo Fighters.

FF zainaugurują amerykańską trasę występem podczas festiwalu Cal Jam w Glen Helen Regional Park w kalifornijskim San Bernardino. Tego dnia w 12 godzinnym maratonie na scenie zaprezentują się zaproszeni przez Grohla muzycy z takich zespołów jak Queens Of The Stone Age, Cage The Elephant, Liam Gallagher, The Kills, Royal Blood, Japandroids, Wolf Alice, Bob Mould, The Struts, Bully, Circa Waves, Babes in Toyland, Adia Victoria, Fireball Ministry, The Obsessed, Pinky Pinky, Starcrawler, White Reaper...

"Concrete And Gold" - tracklista:

1. T-Shirt
2. Run
3. Make It Right
4. The Sky Is A Neighborhood
5. La Dee Da
6. Dirty Water
7. Arrows
8. Happy Ever After (Zero Hour)
9. Sunday Rain
10. The Line
11. Concrete and Gold

Sony Music Polska / RM

Tagi: foo fighters
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Forum

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.